Овој фотограф ја има најубавата работа: Ги слика најжешките Македонки (ФОТО)

Да се фотографираат најубавите македонски девојки е очигледно најубавата професија во нашата земја.

Но, за жал не може секој да го прави тоа. Таа привилегија ја има познатиот фотограф Александар Врзалски, кој важи за еден од најдобрите во својата професија.

Тој досега има фотографирано преку стотина девојки, а ако го посетите неговиот профил на Инстаграм, верувајте дека ќе се задржите повеќето од предвиденото.

Погледнете дел од работата на Врзалски:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by photography (@vrzalski) on

 

View this post on Instagram

 

Happy Birthday @elenagjorgovska

A post shared by photography (@vrzalski) on

 

View this post on Instagram

 

@boyananushkova

A post shared by photography (@vrzalski) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by photography (@vrzalski) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by photography (@vrzalski) on

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат