Овој човек ТВРДИ: Наскоро ќе се случи нешто СТРАШНО - Слободен печат

Овој човек ТВРДИ: Наскоро ќе се случи нешто СТРАШНО

Уапсен човек на полицајците им кажал дека вонземјани доаѓаат на Земјата следната година и дека треба што побрзо да побегнеме, пренесува еспресо.рс.

Покасно изјавил дека е телепортиран во погрешна година.

– Дојдов од 2048. година за да ве предупредам за доаѓањето на вонземјаните – објаснил мажот откако е приведен заради конзумирање на алкохол.

Тој бил уапсен бидејќи малтретирал жители во пијана состојба. Од полиција соопштиле дека смрдел на алкохол и дека зборувал неразбирливо.

Во полицискиот извештај наведуваат дека не навел точен датум или време кога вонземјаните би пристигнале. Одбил да разговара со доктори и барал да го одведат кај градоначалникот. Тврдел дека може да патува низ времето, бидејќи истите тие вонземјани го опијаниле, а во оваа година завршил по грешка – требал да стигне една година покасно.

Прочитајте и...  Седум начини за подобро однесување на интернет

Прочитај повеќе

Лозано освои награда на MAC: Го најавија дека доаѓа од Северна Македонија, но веднаш ги поправи!

Слободен печат

Антониа Гиговска со извонреден стајлинг на доделувањето на MAC наградите во Белград! (ФОТО)

Слободен печат

Песна, солзи и „молба за помош“: Деми Ловато со емотивен настап за првпат по две години откако безмалку ќе умреше (ВИДЕО)

Слободен печат

Парис Хилтон објави стари фотографии – Фановите дури сега не и веруваат дека не правела пластични операции

Слободен печат

Паоло Коелјо открива: Како да ја пронајдеме сродната душа и да ја привлечеме

Слободен печат

Тајните на Корејците на 50 години да изгледаат 30 години помлади

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 2 =

Прочитај повеќе

Томас Маркл: Одлуката на Хари и Меган е збунувачка, ја повредија кралицата

Слободен печат

Наши миленици: Цезар, погледнете го колку е сладок!

Слободен печат

Првиот супермодел, Марион Морхауз: Индијанско потекло, топли, кафени очи и остри црти на лицето (ФОТО)

Теодора Циклевска

Единствениот кошаркар кој добил Оскар: Коби во емотивен говор пред две години објасни што му значи кошарката (ВИДЕО)

Слободен печат

Постои едноставен начин за борба со проблемите

Слободен печат

Мед и ореви за студените зимски денови и потоа

Слободен печат