Овие работи среќните парови ги прават пред спиење

И додека сите ја споменуваме хигиенската рутина, читањето книги и подготовките за наредниот ден, што е со навиките кои емоционално ве исполнуваат? Како што пишува Your Tango, овие навики среќните парови ги прават речиси секоја ноќ пред спиење со цел да ја засилат својата љубов и врска.

Одат на спиење во исто време

Среќните парови, кога обврските им го дозволуваат тоа, одат на спиење во исто време Тоа им дава барем неколку минути пред да заспијат да поразговараат, тоа е времето за физичките контакти кои им недостасуваат во текот на денот и едноставно времето за дополнително зближување.

Сите електронски направи ги ставаат на страна

Доколку не сакате да бидете завртени секој на својата страна и бесцелно да лутате по социјалните мрежи, оставете ги мобилните и лаптопите во друга просторија и посветете се еден на друг. Доколку ви е потребен аларм, идеално би било кога би имале часовник со будилник наместо телефонот.

Прочитајте и...  Сашко Коцев на Бубамара: Како да те Кики моја, како да те Фрики моја… (ФОТО)

Знаат да постават ограничувања кон децата

Иако родителите ги сакаат децата и треба да поминуваат време со нив, тоа не значи дека треба на децата да им дозволат да спијат со нив во кревет или слично. Важно е да знаете да поставите граници и покрај родителските обврски да не заборавите и на потребите на партнерот, односно и на вашите.

Прочитај повеќе

Се сеќавам кога докторите ми кажаа дека нема да биде добро“: Наташа Беквалац со емотивна порака ѝ го честиташе роденденот на ќерката Катја! (ФОТО)

Слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Jexi“ е комедија која ќе ве насмее, но и ќе ве потсети на секојдневната зависност на човекот од модерната технологија

Слободен печат

„The Pussycat Dolls“ повторно на удар: Гледачите се жалеле поради настапот на Никол и останатите девојки! (ВИДЕО)

Слободен печат

Меколи Калкин доби голема улога, еве каде ќе го гледаме (ВИДЕО)

Слободен печат

„Медена земја“ во „Еден на Еден“: Жителите на Бекирлија нè маваа со камења, не ни даваа да пиеме од нивната чешма! (ВИДЕО)

Слободен печат

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Слободен печат

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Слободен печат

Кејт Мидлтон облече патики од 2.000 денари и за само еден час овој модел целосно се распродаде

Слободен печат

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Слободен печат

Ниту Канада не ги сака Меган и Хари – Полека сите врати им се затвараат!

Слободен печат

Златна Бубамара 2020, на сцената и пред сцената: Сашко Коцев го „избриша“ подот со РЕКЕТ! (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат