Овие хороскопски знаци не знаат што со себе по раскинување

Поранешните партнери и врски оставаат траги во сечиј живот и никој не е поштеден од љубовните болки.

Но, некои хороскопски знаци се склони кон претерано идеализирање на поранешните партнери, а со тоа и тешко заборавање и преболување.

Некои од нив дури и потенцијалните партнери ги споредуваат со поранешните, а при раскинување, тие не знаат што со себе понатаму.

Еве за кого се работи:

РАК

Кога се во врска, Раковите се целосно лојални на саканата личност и се трудат да направат сè што е во нивна моќ да ја усреќат. Затоа и раскинувањата тешко им паѓаат. Тие лошо ги поднесуваат сите разделби, а не само љубовните.

ЛАВ

Лавовите не го даваат лесно своето срце, но се спремни да направат сè за онаа личност која ќе успее да го освои. Затоа и по раскинувањето со некого кого го сакале, може да поминат и години додека да стапат во нова врска. Ова повеќе се должи на нивниот страв да бидат повредени, отколку на самиот чин на раскинување.

Прочитајте и...  Најголемите осудувачи се кријат во овие 2 хороскопски знаци

СТРЕЛЕЦ

По природа, Стрелците се лесно заљубливи, но тешко им е да стапат во сериозна врска. Ако во нивниот живот се појави таква личност, тие безрезервно се впуштаат во љубовната игра. Но, кога ќе дојде до прекинување, стануваат многу внимателни и потоа секоја следна љубов ја споредуваат со поранешната.

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат