Овие хороскопски знаци секогаш се борат за правда!

Почитувањето им е вродено на овие знаци од зодијакот, а истражувањето спроведено на еден американски универзитет, потврди дека најголем број од личностите родени во овие знаци стануваат адвокати или судии.

Како што пишува Your Tango, овие 3 хороскопски знаци се најголеми борци за правда.

ЛАВ
Лавовите се многу отворени и искрени личности. Тие не сакаат заташкувања и извлекувања што го потврдува нивниот директен пристап. Лавовите се често лидери на некои тимови, а квалитетите кои најмногу ги ценат кај своите подредени се искреност, отвореност и посветеност. Кога ќе воочат дека некој е неправедно третиран, Лавовите со сите сили се трудат да ја победат неправдара што се нанесува и најчесто тоа им успева.

ДЕВИЦА
Личностите родени во знакот на Девица се љубители на редот и правилата. Мразат неправда, прекршување на законите или било какви правила и активно се залагаат за правда на било кое поле и да се стручни. Девиците се како Лавовите, многу отворени и чесни, а тоа го очекуваат и за возврат.

Прочитајте и...  Хороскоп за 23 февруари недела - Близнаците ќе мора да научат да читаат меѓу редови, Водолиите ќе мора да слушаат туѓи совети

ЈАРЕЦ
Јарците се одлични адвокати. Тие имаат неверојатно многу трпение и секогаш се истрајни во тоа што ќе го наумат, односно остварат правда. Дури и кога другите сметаат дека за некоја ситуација нема надеж, Јарците успеваат да пронајдат „светло на крајот од тунелот“ и решат се. Нивната упорност е тоа што ги прави одлични и квалитетни борци за правда.

 

Прочитај повеќе

Легендарниот Тарантино на 56 години го доби првото дете

Слободен печат

Комбинации на бои со кои секоја жена би изгледала совршено (ФОТО)

Слободен печат

„Пријатели” повторно заедно поради снимање на специјал

Слободен печат

Чувари на здравјето: Исчистете ги бубрезите од отрови со помош на природни напитоци

Слободен печат

Енди Гарсија вистински шармер и на 63 години – Дали би можеле да го препознаете денес? (ФОТО)

Слободен печат

Хороскоп за 23 февруари недела – Близнаците ќе мора да научат да читаат меѓу редови, Водолиите ќе мора да слушаат туѓи совети

Слободен печат

Остави Коментар

1 × 1 =

Прочитај повеќе

Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Слободен печат

Не ви оди? Овие 5 знаци се показател дека го трошите животот на погрешни работи!

Слободен печат

Поранешниот спортист го промени полот и сега е една од најуспешните жени. Нејзиниот дом од 3,5 милиони изгледа како од бајка! (ФОТО)

Слободен печат

Памела Андерсон демантираше дека поранешниот сопруг ѝ ги платил долговите, но откри колку навистина ѝ дал!

Слободен печат

Објавен трејлерот за новата телевизиска серија на Стивен Спилберг – „Amazing Stories“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Бикини кои се радост за машките очи: „Голите бикини“ ќе ги носат сите жени, а ќе се воодушеват и Македонките! (ФОТО)

Слободен печат