Овие 6 работи покажуваат дека партнерот можеби ве изневерува – Слободен печат
ЕспресоЖенаМагазинСекс

Овие 6 работи покажуваат дека партнерот можеби ве изневерува

Вашите проблеми одеднаш исчезнале, односно работите за кои претходно се каравте сега не му претставуваат проблем?

Не е секогаш лесно да се открие партнерот кој изневерува…

Но освен оние очигледните знаци, како пораки во доцните часови и се почесто „заглавување на работа“, може да го издаде и промената во однесувањето. Ова се помалку очигледни знаци дека вашиот партнер има афера со друга?

1. Вашиот сексуален живот исчезнал, тој воопшто не е заинтересиран за вас.

2. Ви нуди да го прегледате неговиот телефон, ова е нова тактика, порано оние кои изневеруваа забрануваа, а сега дозволуваат со цел тактички да ве излажат бидејќи се сигурни дека ништо нема да чепкате кога не ви е забрането или пак претходно се избришал.

3. Тој ве обвинува за неверство, на тој начин ви го одзема вниманието и вината ја префла на вас, со што го чисти својот образ.

4. Вашите проблеми одеднаш исчезнале, односно работите за кои претходно се каравте сега не му претставуваат проблем, а тоа е така бидејќи повеќе не му се важни.

5. Има нови интереси, нормално е човек да се промени и да сака нешто ново, но доколку тоа дошло одеднаш тоа би можело да биде потенцијален знак за тревога.

6. Одеднаш започнал претерано да внимава на својот изглед. Доколку забележите дека нетипично внимава на својот изглед и е преокупиран со тоа, и тоа е еден од скриените знаци.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close