Овие 6 работи покажуваат дека партнерот можеби ве изневерува

Не е секогаш лесно да се открие партнерот кој изневерува…

Но освен оние очигледните знаци, како пораки во доцните часови и се почесто „заглавување на работа“, може да го издаде и промената во однесувањето. Ова се помалку очигледни знаци дека вашиот партнер има афера со друга?

1. Вашиот сексуален живот исчезнал, тој воопшто не е заинтересиран за вас.

2. Ви нуди да го прегледате неговиот телефон, ова е нова тактика, порано оние кои изневеруваа забрануваа, а сега дозволуваат со цел тактички да ве излажат бидејќи се сигурни дека ништо нема да чепкате кога не ви е забрането или пак претходно се избришал.

3. Тој ве обвинува за неверство, на тој начин ви го одзема вниманието и вината ја префла на вас, со што го чисти својот образ.

Прочитајте и...  Се враќа „La Casa De Papel“, еве кога ќе можете да уживате во петтата сезона

4. Вашите проблеми одеднаш исчезнале, односно работите за кои претходно се каравте сега не му претставуваат проблем, а тоа е така бидејќи повеќе не му се важни.

5. Има нови интереси, нормално е човек да се промени и да сака нешто ново, но доколку тоа дошло одеднаш тоа би можело да биде потенцијален знак за тревога.

6. Одеднаш започнал претерано да внимава на својот изглед. Доколку забележите дека нетипично внимава на својот изглед и е преокупиран со тоа, и тоа е еден од скриените знаци.

Прочитај повеќе

Бујно деколте и долги нозе: Јелена Карлеуша во бомбастично издание за снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Слободен Печат

Пејачката Кајли Миног го прослави својот 52-ри роденден! (ФОТО)

Слободен Печат

Вереницата на Кристијано Роналдо не престанува да провоцира: Објави фотографија од која ќе се препотите (ФОТО)

Васко Спасоски

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Слободен Печат

Ретко објавува ваква фотографија: Погледнете зошто Анастасија Ражнатовиќ доби стотици комплименти! (ФОТО)

Васко Спасоски

Музичката икона Шер и на 74-годишна возраст изгледа како млада девојка: Сите знаеа дека ќе стане позната! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Атрактивната Вики го сруши интернетот со снимка на која „виси“ од зграда: Сега позираше скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Соседите сигурно уживаат: Хајди Клум дома се сонча гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Прво бараше да им се помогне на музичарите, а сега купи автомобил од 50.000 евра: Неда Украден се поднови со нов „ѕвер“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Моден камелеон: Сите стилски трансформации на Шарлиз Терон! (ФОТО)

Слободен Печат

Васил Тупурковски во „Еден на Еден“: Пријателите мислат дека Тито ми ги остави мене пурите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сопругата на Хју Џекмен беше исмејувана поради насловната страница на познатиот австралиски магазин! (ФОТО)

Слободен Печат