Оваа Србинка е најубавата кошаркарка во светот! (ФОТО)

Србинката Јелена Тодоровиќ ја доби престижната титула – најубава кошаркарка во светот, на тој начин симнувајќи ја од тронот Хрватката Антонија Мишура, која досега важеше за најзгодна помеѓу кошаркарките на светско ниво.

Вистински доказ за убавината и уникатниот стил на Тодоровиќ е и фактот дека во 2016 година, српската убавица беше прогласена за Мис универзум во Австралија.

Тодоровиќ во Австралија го помина речиси целиот свој досегашен живот, но одлучи да се врати во Белград и да го продолжи своето школување, а меѓу другото играше и за екипата на Црвена Ѕвезда.

 

Прочитајте и...  Вилијамсон е неверојатен: По 10 натпревари влезе во историјата на НБА (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Остави Коментар

два × 3 =

Прочитај повеќе

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат

Барселона ја користи кризата во Сити, на лето носи екстра засилување

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Девојче почина на трибините на „Алијанц“ Арената во Минхен

Слободен печат

Вардар меле се пред себе, ја прекина серијата без пораз на Борец

Слободен печат