ОВАА НИЈАНСА на кармин веќе ја засени црвената – боја која СЕКОЈА ЖЕНА мора да ја има – Слободен печат
ЕспресоУбавина

ОВАА НИЈАНСА на кармин веќе ја засени црвената – боја која СЕКОЈА ЖЕНА мора да ја има

Да се избере вистинската нијанса е предизвик, бидејќи мора да биде во склад со природниот тен и природната боја на усните, а во исто време треба да се вклопува со останатата шминка.

Црвениот кармин означува храбра жена која не се плаши да ја истакне својата убавина. Но, во последните неколку години оваа задача ја има сосема друга боја.

Се работи за кармини во боја на кожа, познати во шминкерската технологија како „нјуд“. Се работи за нијанси на бојата која е слична како тенот и дефинитивно одлично се вклопува со секој тип на шминка.

Да се избере вистинската нијанса е предизвик, бидејќи мора да биде во склад со природниот тен и природната боја на усните, а во исто време треба да се вклопува со останатата шминка.

Според шминкерите, бојата која ви одговара можете да ја изберете според бојата на вашите брадавици, бидејќи тие ја имаат најприродната нијанса. Исто така, најдобро е ваквиот кармин да биде мат.

Дознајте како самите можете да направите индиска маска за нега на лице.

БОНУС ВИДЕО:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close