Оваа недела 3 хороскопски знаци ќе имаат НЕВИДЕНА СРЕЌА и тоа за нив е САМО ПОЧЕТОК!

Додека некои хороскопски знаци ќе имаат тешка недела, три знаци од хороскопот ќе имаат многу среќа во текот на оваа недела.

Во астрологијата нема мирна застоена пловидба. Среќа е што по дождот секогаш доаѓа долг и нов ден на кој можете да му се радувате. За овие три знаци ветени се прекрасни работи во поскора иднина, а сето тоа започнува од оваа недела!

Неделата која започна на 07 октомври ќе биде најсреќна за припадниците на Близнаци, Вага и Скорпија.

Близнаци

Оваа недела ќе се чувствувате возбудено, подготвени на флерт и излегувања. Ќе уживате со полни гради без чувство на грижа и совест. Ќе направите многу добри планови, вашиот уметнички дух ќе процвета, ќе се дружите со пријателите и конечно ќе стапите во контакт со личноста за која веќе долго размислувате.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 05.06.2020: Стрелецот ќе има болки во грбот, а Девицата ќе успее во своите намери

Толку многу добри идеи имате на ум, па сега е вистинско време да ги спроведете во дело.

Вага

Во текот на оваа недела ќе „пукате“ од самодоверба и енергија. Фокусирани сте на себе. Сега е вистинско време себе си да се ставите во прв план и да престанете да размислувате за тоа што другите го мислат. Искористете го ова време да направите некои добри промени во животот.

Тоа може да биде мала промена како што е новата фризура или нешто големо, како што е некое важно соопштение. Учете од другите и набљудувате од хармонична перспектива. Нека дипломатијата ве води на патот по кој сте тргнале.

Скорпија

Оваа недела ќе оставате силен впечаток на секој. Атрактивни сте, шармантни и посензуални отколку претходно, затоа истапете слободно и владејте со атмосферата. Ова е одлично време за склопување на нови познанства, да пронајдете нова љубов или едноставно повторно да се засакате себе.

Прочитајте и...  Мета - американскиот милијардер: Оваа „дипфејк" снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Оваа недела морате да излезете на состанок кој толку долго го одложувате. Можеби ќе почувствувате мала неодлучност во овонеделните одлуки, но запомнете – со одлуките нема потреба да брзате.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат