Оваа комбинација на бои ќе биде апсолутен пролетен хит: Со нив секој стајлинг ќе изгледа скапо и префинето (ФОТО)

Дизајнерите на оваа комбинација од бои и предвидуваат голем успех…

Таа полека влезе на модната сцена, а во текот на пролетта ќе биде целосно доминантна.

Виолетовата боја е апсолутен хит, а кога во истиот аутфит ќе се додаде и темно-зелената боја тогаш настанува вистински моден погодок.

Ели Голдинг покажа како овие две бои можат да изгледаат моќно и ефектно. Таа неодамна на црвениот тепих прошета со необичен стајлин, а сите модни критичари беа воодушевени од нејзиниот изглед.

Предноста на овие бои е тоа што на сите добро им стојат. Без оглед дали сте црнка, блондинка или бринета, со оваа боја нема да погрешите.

Доколку не сте доволно храбри да се осмелите да ги споите овие две бои, на монохроматскиот стајлинг во зелена боја додадете еден виолетов детал и тоа ќе биде доволно целата комбинација да заблеска.

Дали ви се допаѓа овој тренд? Би ги носеле ли овие две бои заедно?

Прочитајте и...  Виц на денот - Покана за свадба

Прочитај повеќе

Пита-пица од готови кори: Брз и штедлив рецепт за вашата вечера!

Слободен печат

Беше на листата на најзгодни актерки на сите времиња, а потоа сама призна дека ја уништиле операциите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да го спасите бракот од коронавирусот?

Слободен печат

Кучето направи штета на сопственичката и со тоа ја заштити од коронавирусот!

Васко Спасоски

Коронавирус против други вируси изразено во бројки (ВИДЕО)

Слободен печат

„Луј Витон“ распродаде бањарка од 36.500 фунти

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Комичар почина од коронавирус: На 70 години требаше да трча со олимпискиот факел!

Слободен печат

Тајландскиот крал се самоизолирал во хотел на Алпите и си направил харем со 20 жени (ФОТО)

Слободен печат

Легендарниот Раде Шербеџија се огласи со необична снимка: Прави ручек, сече кромид и наздравува

Слободен печат

Еве зошто ги поместуваме стрелките на часовникот и кога ќе престанеме тоа да го правиме

Слободен печат

Ова место го посетуваат повеќе од 10 милиони луѓе годишно: Сега е затворено на еден месец (ВИДЕО)

Слободен печат

Шишањето коса во сопствена режија стана хит, еве ги најдобрите совети, а ако нешто „зезнете“ не грижете се – ќе порасне!

Слободен печат