Оваа фотографија најдобро доловува како моментално се чувствуваат матурантите

Ако вашето дете оваа година треба да матурира или дипломира, многу е веројатно дали воопшто ќе може да ужива во тој момент како претходните генерации, односно дали ќе може да го прослави тоа достигнување.

Пандемијата на коронавирусот ги затвори вратите на речиси сите училишта и универзитети, а социјаното дистанцирање го зема данокот кога е во прашање менталното здравје. Тоа најдобро го отсликува цртежот на еден ученик во Америка, кој го објави наставничката Клер Хибард.

На цртежот е студентка со солзи во очите и со заштитна маска на лицето, а носи и капа која традиционално ја носат матурантите во Америка, на денот кога ги примаат диопломите и се поздравуваат со средното училиште.

Just got this from one of my seniors 😭🎨Artist: Kaitlyn Kirian

Publiée par Claire Hibbard sur Vendredi 20 mars 2020

Цртежот најверојатно е силен потсетник дека и децата поминуваат низ тежок период.

Прочитајте и...  Украден пиштолот од легендарните серијали за „Џејмс Бонд“!

Прочитај повеќе

Ова се најризичните места во домовите каде што коронавирусот најдолго се задржува!

Слободен печат

Јелена Карлеуша танцуваше провокативно, па ги предизвика следните колешки… (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Љубов, кариера и здравје: Погледнете го хороскопот за 29 март!

Васко Спасоски

Анџелина Џоли донираше милиони за храна за децата во Америка!

Слободен Печат

Лекарот на Бен Афлек им покажа средни прсти на папараците! (ФОТО)

Слободен Печат

Почина Игор Спасов: Водителот на култната емисија е пронајден мртов во својот стан во Нов Белград!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Украден пиштолот од легендарните серијали за „Џејмс Бонд“!

Слободен Печат

Долго време ја немаше во јавноста – Ќерката на Жељко Јоксимовиќ порасна во вистинска убавица (ФОТО)

Слободен печат

Ваква фотка никој не очекуваше од неа: И Андријана Јаневска знае да биде секси! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пинк се напи во изолација, па ја скрати косата: Пејачката се кае за својата фризура (ВИДЕО)

Слободен Печат

Неколку работи кои ќе ги сфатите дури откако ќе станете родители

Слободен печат

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА со Бисера Бендевска и нејзините предлози за книги за деца

Јасмина Кантарџиева Димков