„Ова сум јас… сега“: Лопез ги избриша сите фотографии на Инстаграм, а потоа му посвети песна на Бен

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Поминаа дваесет и четири часа откако пејачката Џенифер Лопез без никаква најава ги избриша сите свои објави на Инстаграм, а профилната слика ја замени со црна позадина. Латино дивата соовој потег ги загрижи нејзините 226 милиони следбеници, но денес ја откри причината за оваа одлука.

Фото: Принтскрин – Инстаграм

Сепак, позади овој потег стои само добар маркетинг трик како совршена промоција за најновиот албум на Џеј Ло.

Поминаа дваесет години од денот на објавувањето на албумот „This Is Me…Then“, која латино дивата и нејзиниот тим го одбраа како совршен датум за најави на новиот албум „This Is Me…Now“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Таа го опиша новиот албум како „хроника на едно емотивно, духовно и психолошко патување во последните две децении“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Robson (@cine.robs)


Да потсетиме, оригиналниот албум беше посветен на нејзиниот тогашен дечко Бен Афлек со кој сега е во брак. Новиот албум содржи тринаесет песни, вклучително и некои кои алудираат на нејзината врска со Афлек, како што е „Dear Ben pt. II“ и „Полноќно патување во Вегас“, што е очигледна референца за нивната прва венчавка.

Видео на денот