Ова се ѕвездите од албанската естрада кои ќе постат во Рамазан – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Ова се ѕвездите од албанската естрада кои ќе постат во Рамазан

Многу јавни личности од албанската естрада како што се пеачи и актери, кои и покрај нивниот преголем ангажман во текот на летните месеци тие сепак одлучуваат да ја испочитуваат својата вера и да постат за време на месецот Рамазан.

Секој припадник на исламската вера, кога доаѓа месецот Рамазан, се обидува повеќе да ги почитува исламските прописи и правила, без разлика која му е професијата.

Меѓу нив има многу јавни личности од албанската естрада како што се пејачи и актери, кои и покрај нивниот преголем ангажман во текот на летните месеци, тие сепак одлучуваат да ја испочитуваат својата вера и да постат за време на месецот Рамазан.

Неколку од тие имиња на албанската естрада кои постеле минатата година и за коишто се верува дека ќе постат и оваа година за Рамазан, според „Газета Експрес“ се Биг Мама, Адриан Гаџа, Шпат Касапи, Џерико, Леонора Јакупи, Виолете Кукај, Чиљета Џилага, Зајмина Васјари и др.

Меѓу познатите актери кои ќе постат во Рамазан се Насер Рафуна и Дардан Гаши.

Меѓу раперите, кои иако имале преголем ангажман, сепак постеле минатата година и ги почитуваат верските обврски и совети, се Ледри Вуља, Дон Арбас, Лирикал Сон, Мс Креша и Голд АГ.

Според „Газета Експрес“ повеќето од споменатите ѕвезди од албанската естрада упатиле честитки за почетокот на месец Рамазан по социјалните мрежи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close