Ова се ѕвездите од албанската естрада кои ќе постат во Рамазан

Секој припадник на исламската вера, кога доаѓа месецот Рамазан, се обидува повеќе да ги почитува исламските прописи и правила, без разлика која му е професијата.

Меѓу нив има многу јавни личности од албанската естрада како што се пејачи и актери, кои и покрај нивниот преголем ангажман во текот на летните месеци, тие сепак одлучуваат да ја испочитуваат својата вера и да постат за време на месецот Рамазан.

Неколку од тие имиња на албанската естрада кои постеле минатата година и за коишто се верува дека ќе постат и оваа година за Рамазан, според „Газета Експрес“ се Биг Мама, Адриан Гаџа, Шпат Касапи, Џерико, Леонора Јакупи, Виолете Кукај, Чиљета Џилага, Зајмина Васјари и др.

Меѓу познатите актери кои ќе постат во Рамазан се Насер Рафуна и Дардан Гаши.

Меѓу раперите, кои иако имале преголем ангажман, сепак постеле минатата година и ги почитуваат верските обврски и совети, се Ледри Вуља, Дон Арбас, Лирикал Сон, Мс Креша и Голд АГ.

Според „Газета Експрес“ повеќето од споменатите ѕвезди од албанската естрада упатиле честитки за почетокот на месец Рамазан по социјалните мрежи.

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат