Ова се петте знаци дека сте многу блиску до полусреќен брак!

Како би си го оцениле бракот? Искрено. Терминот „просечно“ ви звучи најблиску до вистината?

Шансите се големи една мала анкета меѓу вашите пријатели да покаже дека повеќето од нив својот брак би си го опишале токму со овој епитет. Сè ви е познато: возбудливите денови од почетокот на врската се далеку зад вас, и иако немате конкретна причина, сепак ништо не е особено добро.

Таа просечност во емотивните односи е всушност полусреќа. Таквите бракови не се доволно лоши за да завршат, но не се ни доволно добри за да предизвикаат задоволство. Експертите проценуваат дека многу двојки живеат токму во такви заедници, кои се резултат на „постромантичната“ доба.

Знаци дека живеете во полусреќен брак:

Прочитајте и...  Музичката икона Шер и на 74-годишна возраст изгледа како млада девојка: Сите знаеа дека ќе стане позната! (ФОТО)

1 Темите на вашите разговори се секогаш практични – организација на домаќинството, децата…

2 Не можете да се сетите кога последен пат сте учествувале во нешто заедно.

3 Не отстапувате од своето однесување за да се усреќите еден со друг. Се сеќавате кога последен пат сте си приредиле изненадување?

4 Ако некој би ве прашал кои се моменталните интереси на вашиот партнер, вие не би можеле да одговорите.

5 Сè почесто нешто ве иритира кај вашата посилна половина.

Прочитај повеќе

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Слободен Печат

Ретко објавува ваква фотографија: Погледнете зошто Анастасија Ражнатовиќ доби стотици комплименти! (ФОТО)

Васко Спасоски

Музичката икона Шер и на 74-годишна возраст изгледа како млада девојка: Сите знаеа дека ќе стане позната! (ФОТО)

Слободен Печат

Атрактивната Вики го сруши интернетот со снимка на која „виси“ од зграда: Сега позираше скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Соседите сигурно уживаат: Хајди Клум дома се сонча гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Прво бараше да им се помогне на музичарите, а сега купи автомобил од 50.000 евра: Неда Украден се поднови со нов „ѕвер“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Моден камелеон: Сите стилски трансформации на Шарлиз Терон! (ФОТО)

Слободен Печат

Васил Тупурковски во „Еден на Еден“: Пријателите мислат дека Тито ми ги остави мене пурите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сопругата на Хју Џекмен беше исмејувана поради насловната страница на познатиот австралиски магазин! (ФОТО)

Слободен Печат

„Така ми се заблагодари“: Сценаристот на „Ниски старсти“ по 28 години призна дека спиел со Шерон Стоун! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ален Исламовиќ станува политичар за да ги реши проблемите со мигрантите

Слободен печат

Цел свет ги гледа овие видеа: Ги собира бројките од часовникот и добива неверојатен број, секогаш истиот! (ВИДЕО)

Слободен печат