18 C
Скопје

Ова се најпознатите бебиња кои се родија оваа година! (ФОТО)

Оваа година дефинитивно беше „бејби-бум“.

Едно од најисчекуваните бебиња оваа 2019 година е синот на Меган Маркл и принцот Хари, кој дојде на овој свет на 6 мај. Покрај кралското, на овој свет годинава стигнаа и многу бебиња на познатите ѕвезди, а еве ја и листата за тие кои станаа родители годинава и го проширија своето семејство за уште еден член.

View this post on Instagram

Nuestro hijo Renn Martin-Yosef ha nacido. #elbebéhanacido

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

Рики Мартин и Хуан Жозеф во октомври оваа година го добија синот Рен, кој стана 4-то дете во семејството. Парот ги има и 11-годишните близнаци Матеа и Валентина, но и 10-месечната ќеркичка Луција.

View this post on Instagram

Atlas Noa, In my 32 years of life I thought I had seen a lot of places, experienced a lot of things, met a lot of people and felt love…then came you. Truth is I had no idea I was capable of loving anything like this before you arrived. You wonder if that’s just something people say, but it’s as if the chemical makeup of my entire body and soul changed the minute we met. I wake up each day (and also every 2-3 hours 😉 still in awe that you are mine, and I am yours. I’m still learning about you and I’ll never grow old of watching you slowly wake up, catch a glimpse of me or your dad and focus intently, almost as if to say “I know you.” Just know, sweet girl – Whatever you choose to do in this world, whoever you choose to love, wherever you choose to go, I will always be your biggest fan. I am already so proud to be your Mama. PS. The days of dressing you up as burritos and other snacks has only just begun. ❤️

A post shared by Shay Mitchell (@shaymitchell) on

Ѕвездата од серијата „Слатки мали лажливки“ Шеј Мишел и Мате Бабел во октомври ја добија ќерката Атлас која е воедно и нивно прво дете.

View this post on Instagram

Mood ?

A post shared by Miranda (@mirandakerr) on

Манекенката Миранда Кер и нејзиниот сопруг Еван Спигел пред 2 месеци добија второ дете, синот Мајлс.

Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс оваа година го добија своето 3то дете, ќерката чије име се уште не го знаеме. Сега нивното семејство е зголемено за уште еден член покрај 2-годишната Инез и 4-годишниот Џејмс.

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Остави Коментар