Ова се најголемите лаги кои во сексот ги користат и мажите и жените!

Кога е во прашање секс, искреноста мора да биде приоритет кај двајцата партнери за да постигнат големо задоволство.

Секој од нас кажал некоја лага поврзан за секс со цел да ги поштедиме чуствата на партнерот, а некои од нас лажат поради други причини.

Во истражувањето направено помеѓу мажите и жените, испитаните одговорале на прашања поврзани за лагите кои ги изговараат во сексот.

Топ-лага кои жените ја изговараат е за бројката на тоа колку сексуални партнери имале. 52 отсто од жените признале дека го смалуваат бројот на партнери кога за тоа разговара со новиот или потенцијалниот партнер.

Од друга страна, мажите ја зголемуваат бројката на партнерки и таа е четврта најчеста лага која ја користат. Топ-лага кај мажите е дека никогаш не изневериле.

Прочитајте и...  Пензионери се изненадиле кога слушале кој им ги платил сметките: „Мислев дека сонувам“ (ФОТО)

Оние кои признале дека изнерверуваат рекле дека лажат за тоа кај новата партнерка за да не ги намалат шансите кај неа.

Двата пола признале дека рекле „Те сакам“, а тоа да го не мислеле. Втора лага на списокот кај жените е оргазмот кои го глумат, а тоа пак го нема на листата кај мажите.

Прочитај повеќе

Коронавирус: Дали децата треба да носат маски за лице?

Слободен печат

Марина позираше во бикини: Дали ќе можете да го тргнете погледот од нејзините огромни гради и долги нозе? (ФОТО

Васко Спасоски

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Велигденско украсување во домашни услови со Славица Трчкова

Јасмина Кантарџиева Димков

Црн хумор: Дознајте на кој круг во пеколот му припаѓате според вашиот хороскопски знак

Слободен печат

Јас те родив, јас ќе те убијам: Анабела физички сакаше да се пресмета со нејзината ќерка Луна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најголеми економски кризи низ историјата (ВИДЕО)

Михаило Донев

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „I still believe“ е биографска драма за една несекојдневна љубов

Михаило Донев

Новак одговори на карантинскиот предизвик на Енди Мари: Јелена покажа дека умее со топчето и рекетот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Еве што пееле „Битлси“ на еден концерт додека не се слушало ништо од врескањето на публиката!

Слободен печат

„Седи дома квиз“ во новата емисија на „Еден на Еден“, водителот Тарик Филиповиќ го менува Жаре? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Дали „One direction“ најавија повторно враќање на сцената? Лијам откри повеќе од тоа што треба!

Слободен печат

Необична, а вкусно: Лазањи со компири и бешамел сос

Слободен печат