ОВА НЕМА ДА МУ СЕ ДОПАЃА НА САД: Иран осуди американски шпион на смрт

Ирански суд осуди едно лице на смртна казна поради шпионажа во корист на САД, додека шестмина се осудени на десет години затвор.

Две лица се осудени на затвор за шпионирање за САД, додека четворица се осудени откако биле прогласени за британски шпиони.

– Едно лице е осудено на смрт поради шпионирање за САД … но на пресудата е поднесена жалба, рече портпаролот на судот. Тој потврди дека се изречени и десетгодишни затворски казни за останатите обвинети.

Прочитајте и...  Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет, апелира Филипче

Прочитај повеќе

Патниците што пристигнуваат во Сингапур ќе треба да носат уред за следење

Слободен печат

Евакуација на населението во источна Кина поради тајфунот Хагупит

Слободен печат

Кипар воведува задолжителен тест за туристите од Грција

Слободен печат

Од плажа во болница – Дали Градиште ќе биде новото жариште на Ковид-19? (ВИДЕО)

Слободен печат

Филипче: Обезбедени 61 единица конвалесцентна плазма за третман на пациенти со ковид-19, да даруваме и спасиме живот

Слободен печат

Бајден го честиташе Илинден на македонските Американци во САД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Регистрирани 262.929 новозаболени од Ковид-19 во светот за еден ден

Слободен печат

Опозицијата во Венецуела нема да учествува на изборите

Слободен печат

Во повеќе црногорски градови одржани авто-литии

Слободен печат

Порака на претседателот Пендаровски по повод Европскиот ден за сеќавање на холокаустот врз Ромите и Синтите

Слободен печат

Бела куќа: Нема да се одложат претседателските избори во САД

Слободен печат

Израел собори ракета истрелана од Појасот Газа

Слободен печат