Ова ќе биде најтешката недела во животот за овие 3 хороскопски знаци!

Со почетокот на оваа недела доживуваме две трансформативни еклипси, а до крајот на неделата ќе се случи уште една. Кога се случуваат ваквите еклипси не постои ништо друго што би можеле да направите освен да седнете и да следите што се случува.

Неделата која започна на 29 јуни ќе биде најтешка за следните три хороскопски знаци: Лав, Стрелец и Јарец.

Лавовите се во средина на многу интензивен и спиритуален период

Вдлабочени сте во своите чувства. Толку сте длабоко во тоа што сте спремни да се откажете од сите планови и да поминете некое време сами. Доколку разговорот и социјализацијата ви одземаат енергија, слушајте што ви препорачува потсвеста и обиколете се со тишина. Процесуирате повеќе спиритуална енергија од вообичаено, а можеби доживувате и трансформација. Оваа енергија е прекрасна, силна и многу интимна. Во ред е доколку никој не разбира низ што поминувате. Некои работи мора да бидат направени.

Прочитајте и...  Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка - Како правилно да ја солиме храната?

Стрелците учат што ќе им остане во животот, а што ќе си замине

Се сретнувате со неочекувана промена. Постои шанса да нешто што ви е многу важно ви го напушти животот, а вие и понатака да анализирате што останало позади тоа. Не очекувајте дека после ова брзо ќе се вратите во нормала. Не треба да се однесувате како ништо да не се случило и да се притискате себе да надминете нешто кога се уште не сте спремни. Оваа недела дајте си себе дозвола да се чувствувате како што сакате бидејќи нема ништо лошо во тоа.

Јарците се менуваат побрзо отколку што светот околу нив може да поднесе

Во последните неколку години вашиот живот многу се променил. Всушност, веројатно сега се чувствувате како друга личност. Можеби последното изненадување ве чека пред крајот на неделата така што спремете се за неочекуваното. Сигурно ќе ви биде непријатно, но сетете се дека универзиумот ве спрема за успех за кој секогаш сте сонувале. Овој успех може да се случи на патот на кој никогаш не сте мислеле дека ќе се најдете. Можеби на почетокот се ќе ви изгледа како неуспех, но верувајте на вашиот пат.

Прочитајте и...  Најуникатниот рибен ресторан на светот (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Овој домашен спреј против комарци неверојатно делува, а се прави само од две состојки

Слободен печат

„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на албумот од 1973-та, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Слободен печат

Билките и фенг шуи: Некои ни носат среќа, други богатство, трети љубов…

Слободен печат

Што сè може да ја оштети вашата коса, а не сте свесни за тоа

Слободен печат

Која е разликата меѓу парфем, тоалетна и колонска вода?

Слободен печат

Многумина велат дека не успеала да го преболи Винсент Касел: Моника Белучи откри како изгледал нивниот брачен живот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

За што се можете да го употребите шампонот за коса?

Слободен печат

„Смета дека парите може подобро да се потрошат“ – Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Слободен печат

Најуникатниот рибен ресторан на светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Танди Њутн го прокоментира односот со Ток Круз: Беше доминантен и се плашев од него на снимањата

Слободен печат

Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка – Како правилно да ја солиме храната?

Слободен печат

Доколку му го правите ова на средството за дезинфекција, тоа станува неефикасно и залудно го користите!

Слободен печат