8 C
Скопје

Ова ќе биде најпопуларна фризура во 2020 година!  

Оваа фризура е специфична и по тоа што помрднувањето на патецот и стилизирањето на косата ќе дава се поразлични фризури, така што никогаш нема да ви биде здодевно. 

Повеќе години наназад „боб” е најносена и најпопуларна фризура. Дали поради интересниот облик, можности за промена и едноставноста на стилизирањето. Или затоа што речиси не постои жена, на која „боб” не ѝ прилега, стручњаците тврдат дека „боб” ќе биде најносената фризура и во 2020 година.

Како што веќе кажавме, се говори за фризура која им одговара на сите, а единствена разлика е во тоа која „боб” варијанта ќе ја одберете. Во однос на обликот на вашето лице и квалитетот на косата ќе бирате помеѓу рамно сечениот, степенестиот „боб“, како и должината која на вас ви прилега.

Оваа фризура е специфична и по тоа што помрднувањето на патецот и стилизирањето на косата ќе дава се поразлични фризури, така што никогаш нема да ви биде здодевно.

Минатата година ја одбележа популарната „боб” фризура – брановидна верзија на „боб” и „лоб”, подолга варијанта на „боб”, а најносена фризура за 2020 година ќе биде „поб”, односно скратеница од пони бобот.

“Пони боб” подразбира популарна „боб” фризура поточно нејзина варијанта со шишки. Станува збор за фризура која нас истовремено не подмладува, но и ни дава на нашиот лик доза на гламур, а меѓу првите ја носела пејачката Гвен Стефани.

Ако сте имале рамно сечен краток боб, пони боб е совршен начин да во својот лик внесете малку свежина и промена. Прамените од шишките кои слободно паѓаат преку челото даваат посебна магија на оваа фризура, а со тоа косата визуелно ќе добие и на волумен.

View this post on Instagram

Puffy jacket dresses for the fall anyone? @moncler

A post shared by Kat Graham (@katgraham) on

 

Прочитајте и...  Сајмон Кауел раскажа за страшната несреќа: Мислев дека ќе умрам

Поврзани вести

„Twitter“ наскоро со нова опција: Ќе се наплаќаат ексклузивни содржини

Слободен Печат

Дали Меган Маркл навистина го откри полот на бебето со овој детаљ?

Слободен Печат

Руски психотерапевт советува како до подобар, посреќен и поисполнет живот

Слободен Печат

Кралицата Летиција им пркоси на модните правила: Трет пат се појавува во ист стајлинг

Слободен Печат

Бредли Купер и Ирина Шајк по скоро две години видени повторно заедно

Слободен Печат

Големиот Том Хенкс стана ѕвезда на стримингот

Слободен печат

Остави Коментар