Ова го може само тој! Чола успеа да направи нешто што колегите од Балканот може само да сонуваат!

Интересот за концертите на Здравко Чолиќ во Белград не престанува. Влезниците за четирите настапи во најголемата сала на Балканот се продале со невидена брзина, а публиката и понатаму бара влезница за најголемиот спектакал на годината.

Желбата на фановите за најголемата музичка ѕвезда на овие простори секогаш била заповед, па решил да направи и петти концерт, кој ќе се одржи на 27 декември во Штарк Арената. Чолиќ од почетокот на својата кариера бил апсолутен рекордер по бројот на концерти, продадени албуми, хитови кои некои живеат и половина век. Тие рекорди ги руши и денеска.

Ваков успех можеби и не треба да не чуди. Уште од неговата прва голема турнеја, во далечната 1978 година на кој го промовираше албумот „ Ako priđeš bliže“, а кој беше распродаден е во повеќе од еден милион копии.

Прочитајте и...  Внесете свежина во спалната - Еве како повторно да ја разгорите страста помеѓу вас и вашиот партнер

Анкетите во весниците го прогласуваа за најдрага личност, а секоја насловна страница го имала неговиот лик.

Беше ѕвезда во сите свои бои и нијанси, а со популарноста и успехот Чола ја немаше очекуваната неудобност. Напротив. Беше скромен како што е ѝ денеска. Снимил 15 студиски албуми, одржал илјадници концерти, продал милиони албуми, километри плочи и други носачи на звук.

И без дилема, Здравко Чолиќ е најголемата музичка ѕвезда на овие простори!

Прочитај повеќе

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Стоун го покажа скриениот талент: Сликата која ја наслика ги воодушеви сите (ФОТО)

Слободен печат