ОВА Е ВОЗАЧОТ НА КАМИОНОТ СО 39 МРТВИ: Британската полиција ги идентификува телата

Мо Робинсон има 25 години, тој е од Портадуан, Северна Ирска. Утрово е уапсен под сомнение за кривичното дело убиство, бидејќи во приколката од каминот со кој управуваше беа пронајдени 39 мртви тела, а меѓу нив имаше и еден тинејџер. Во приколката температурата изнесувала минус 25 степени, британските истражители ценат дека луѓето загинале од премрзнување.

Сè уште не е познат идентитетот на безживотните тела, британската полиција веќе почна со идентификација.

Камионот со 39 мртви тела е пронајден во Есекс. Возилото е регистрирано во Бугарија.

Бугарскиот премиер, Бојко Борисов, изјави дека камионот бил регистриран во Бугарија во 2017 и од тогаш возилото не било во државата.

Прочитајте и...  Во Велес до 19 часот излезност од 48,28 отсто, Општина Градско со 54,86 и Општина Чашка со 57,7 проценти

Прочитај повеќе

„Сименс“ најави: Околу 140 илјади работници ќе работат од дома

Слободен печат

Спасовски: ДИК е должна да излезе на пресконференција и да ги соопшти конечните резултати

Слободен печат

Апасиев: Левица е оштетена за околу 10 илјади гласа, украдени ни се тројца пратеници

Слободен печат

Борисов: Владата мора да опстане поради борбата против Ковид-19

Слободен печат

Хоџа: Го удвоивме бројот на мандати, во Собрание ќе имаме четири пратеници

Слободен печат

Технолошки гигант планира да инвестира 10 милијарди долари во Индија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Грк со секира масакрирал три лица во даночна служба во Козани

МИА Агенција

Поради голем пожар во близина на Атина, евакуирани населби и детски камп

МИА Агенција

ВО ЖИВО: Пресконференција на претседателот на Владата Оливер Спасовски

Слободен печат

Во Гостивар се запали возило со изборен материјал

Слободен печат

Пленковиќ од Милановиќ доби мандат за формирање нова влада на Хрватска

Слободен печат

СДСМ: Мицкоски е изгубен во сопствените заблуди, па заборавил и да брои

Слободен печат