ОВА Е ТАТКОТО МОНСТРУМ КОЈ 9 ГОДИНИ ГИ ЧУВАЛ ДЕЦАТА ВО ПОДРУМ: Сакал да се слика на Фејсбук и да зборува за доброто и злото (ВИДЕО)

Холанѓанецот Герит Ван Дорстен (67), таткото кој е осомничен дека своите пет деца цели девет години ги чувал заробени во подрум на фарма, на Фејсбук објавил фотографии и снимки и зборувал за борбата меѓу доброто и злото.

Тој го користел псевдонимот Џон Иглс, а често објавувал слики од природа и цвеќиња, но и свои фотографии како вежба.

Така на една снимка се гледа како „весла“ на машина која сам ја направил.

Ван Дорстен бил член на култот Муни култ, познат како „црква на обединувањето“, а децата со години ги чувал во подрум без никаков контакт со надворешниот свет.

In my daily Tai Chi / body trainingApril 15, 2013Pardon my not looking so clean. The sandy knees are from work in the garden and i have three dogs that like to jump on me with their dirty feet.

Publiée par John Eagles sur Lundi 15 avril 2013

Пред него бил уапсен Австриецот Џозеф Брунер (58), кој живеел во таа куќа под слични обвиненија.

Прочитајте и...  Катар ќе инвестира 19 милијарди долари во изградба на 100 танкери

Семејството Ван Дорстен било најдено откако најстариот син Јан Зон ван Дорстен (25) неодамна отишол до околниот бар, каде по пет испиени пива ја раскажал својата несекојдневна трагична судбина.

The rowing machine is finished. It works very well and gives a good workout for many parts of the body. This is now part of my daily exercise routine.The white cylinders are concrete weights, each about 10 kg. A total of 10 of these can be put into the machine, but the actual weight that must be pulled is about 1/3 of that.All the components except for the small wheels underneath the car is old stuff, so the total cost of this is about 40 $. Added to this are quite many learning/working hours.

Publiée par John Eagles sur Jeudi 10 décembre 2015

Прочитај повеќе

Шилегов: „Големата сензација” на ДПМНЕ, затоа државата ни е на ова дереџе

Слободен печат

Трамп им се обрати на гувернерите: Или ќе доминирате или ќе изгледате како кретени

Слободен печат

Полициска интервенција во домот на Амди Бајрам, се слушала гласна музика и огномети

Слободен печат

Сирија, Либија и коронавирусот во фокусот на разговорите на Лавров и Гутереш

Слободен печат

Се зголемува бројот на изолирани и на заразени функционери

Слободен печат

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од ЕУ, Србија и Северна Македонија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)

Клуге: Наесен можен втор и посмртоносен бран на Ковид-19

Слободен печат

Тачи очекува новата Влада на Косово да се формира што поскоро

МИА Агенција

Протести ширум светот поради убиството на Џорџ Флојд (ФОТО)

Слободен печат

Дука: Во Дебар подолго време не се направени тестирања за Ковид-19

Слободен печат

Таравари смета дека членовите на Комисијата за заразни болести потпаднале под влијание на политиката

Слободен печат