Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Не е тајна дека Цеца Ражнатовиќ е многу блиска со помладата сестра Лидија Оцокољиќ, со која со години живее во иста куќа, а заедно ги одгледуваат и своите деца.

Прво ги пораснаа Вељко и Анастасија, кои ја обожаваат својата тетка, а потоа и децата на Лидија, со кои Цеца е многу поврзана.

View this post on Instagram

Najveći dar koji sam pored dece mogla da dobijem od Boga jeste sestra. Moja Lidija koja me podržava i kada nisam u pravu, štiti me i čini jakom u svim životnim trenucima. Smeh, suze, sreću, tugu i radost, ali i sve ono što život može da učini tokom svih godina, lakše sam podnosila uz nju. Umivala me je ljubavlju kada sam tužna, tera me na smeh kada nije sve baš najsjajnije. Koliko god da je bilo teško, uvek je bila najjača. Stena. Stroga. A najpre pravična. Osoba koja zna sve moje tajne i koja razume kada pogrešim, jer na kraju dana svi smo mi ljudi i dešava se da načinimo grešku. Pazi na mene kada stvari nisu onakve kakve bi trebalo da budu. Vraća me na pravi put kada mislim da su sve lađe potonule. Hvala ti što si uvek uz mene, uvek ću te voleti iz srca i moje duše…❤️

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

А земајќи предвид дека Цеца неодамна стана и баба, сега сестрите Величковиќ ќе имаат да растат уште едно бебе заедно…

Иако на прв поглед сите би рекле дека воопшто не си личат, сепак, фотографијата од младоста, која Цеца ја објави на Инстаграм, покажува неверојатна сличност меѓу нив.

Дали е така, проценете сами:

Фото: Инстаграм
Прочитајте и...  Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Прочитај повеќе

Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Слободен печат

Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!

Слободен печат

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат