21.8 C
Скопје

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Не е тајна дека Цеца Ражнатовиќ е многу блиска со помладата сестра Лидија Оцокољиќ, со која со години живее во иста куќа, а заедно ги одгледуваат и своите деца.

Прво ги пораснаа Вељко и Анастасија, кои ја обожаваат својата тетка, а потоа и децата на Лидија, со кои Цеца е многу поврзана.

View this post on Instagram

Najveći dar koji sam pored dece mogla da dobijem od Boga jeste sestra. Moja Lidija koja me podržava i kada nisam u pravu, štiti me i čini jakom u svim životnim trenucima. Smeh, suze, sreću, tugu i radost, ali i sve ono što život može da učini tokom svih godina, lakše sam podnosila uz nju. Umivala me je ljubavlju kada sam tužna, tera me na smeh kada nije sve baš najsjajnije. Koliko god da je bilo teško, uvek je bila najjača. Stena. Stroga. A najpre pravična. Osoba koja zna sve moje tajne i koja razume kada pogrešim, jer na kraju dana svi smo mi ljudi i dešava se da načinimo grešku. Pazi na mene kada stvari nisu onakve kakve bi trebalo da budu. Vraća me na pravi put kada mislim da su sve lađe potonule. Hvala ti što si uvek uz mene, uvek ću te voleti iz srca i moje duše…❤️

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

А земајќи предвид дека Цеца неодамна стана и баба, сега сестрите Величковиќ ќе имаат да растат уште едно бебе заедно…

Иако на прв поглед сите би рекле дека воопшто не си личат, сепак, фотографијата од младоста, која Цеца ја објави на Инстаграм, покажува неверојатна сличност меѓу нив.

Дали е така, проценете сами:

Фото: Инстаграм

Поврзани вести

Пејачката Татијана Стефановска стана мајка: Голем си Господе! Благодарни и должни сме ти до века!

И. Т.

Филмски грабеж во домот на Северина: Крадците ја врзале куќната помошничка и ѝ одзеле вреден накит на пејачката

Слободен печат

ГАЛЕРИЈА | БРАВО: Сара Климоска ја доби наградата „Европски актер во подем“

И.Т.

ФОТО | Кристина Арнаудова се прости од нејзината баба: Жената која ме одгледа, ме учеше, жената која зборуваше 7 јазици

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Македонка во „Црната вдовица“: Симона Живковска во оружена пресметка со Скарлет Јохансон

Анита Златкова

Низа настани: Биди подготвена за успех

СП.

Остави Коментар