Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Враќањето на поранешниот шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон, во рингот и тоа на 53-годишна возраст е тема број еден во боксот. „Железниот“ Мајк веќе интензивно се подготвува за враќањето во рингот, и веќе објави неколку видеа на кои се гледа дека сè уште имa „топ“ во раката.

Како можен противник во ревијалниот бокс меч се споменува уште еден поранешен шампион, 57-годишниот Ивандер Холифилд, кој исто така интензивно се подготвува за своето враќање.

Но, пред неколку дена, актуелниот шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури им откри на новинарите дека и тој добил понуда да боксува против поранешниот шампион.

Прочитајте и...  Реал Мадрид сигурно чекори кон титулата (ВИДЕО)

И додека целиот свет со нетрпение го очекува враќањето во рингот на Тајсон, британскиот боксер, Дилиан Вајт има поинакво мислење и е голем противник на евентуалниот меч против Фјури.

– Тоа е ненормално луда работа. Мајк Тајсон може да загине во рингот. Се зборува за борба помеѓу 31-годишен актуелен боксер и 53-годишен пензионер, и тоа според мене нема никаков смисол и не треба луѓето да се радуваат на овој дуел. Што би се случило доколку Мајк почине во рингот? Веќе го извалкавме овој спорт и тоа не ни треба. Во ред е да се гледа некое видео на Инстаграм, но кам-бек и борба од 12 рунди – е тоа е далеку поразлично – вели Вајт.

Прочитајте и...  Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Прочитај повеќе

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат

Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Слободен печат