Ова е Садија Дурмиси, продавачката која нокаутираше комунална полицајка во Белград

Продавачката била искчучително агресивна, па буквално ја нокаутирала полицајката која веднаш паднала на на земја, а потоа завршила во Клиничкиот центар.

Садија Дурмиси, која продавала работи на пазар во Белград, ја претепала комуналната полицајка Алиса Меметовиќ, кога таа се доближила до неа за да ја предупреди дека не може да продава на тоа место, пренесува Еспресо.рс. 

Продавачката била искчучително агресивна, па буквално ја нокаутирала полицајката која веднаш паднала на на земја, а потоа завршила во Клиничкиот центар.

Жената која продавала роба „на црно“ била приведена на сослушување во полициската станица во Раковица.

Снимката од тепачката набргу се прошири на социјалните мрежи и предизвика бура на реакции во јавноста.

Прочитајте и...  Крит не престанува да се тресе: Нов земјотрес со јачина од 4,5 степени по Рихтер

Прочитај повеќе

Излези ако „те чеша“ џебот: Велика Британија воведува казни и до 10.000 фунти за прекршителите на самоизолација

Слободен печат

Родилка и нејзиното бебе починаа на ГАК, внатрешна контрола го испитува случајот

Слободен печат

Анализи на МТСП: Слободни места во градинките има, но има и запишани деца кои родителите не ги носат

Слободен печат

Теренски активности на МВР: Приведени криумчари на мигранти во кумановско и дилери на дрога во Кичево

Слободен печат

Министерката Шахпаска отстрани дилема: Пензија на 64, односно 62 години ќе биде задолжителна само во јавниот сектор, не и во приватниот

Слободен печат

Косовски угостители на протест во Приштина: Се кршеа чаши пред Владата во знак на незадоволство од мерките за Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Невреме во Грција: Трета жртва на циклонот „Јанос“

Слободен печат

Крит не престанува да се тресе: Нов земјотрес со јачина од 4,5 степени по Рихтер

Слободен печат

Ципрас: Мицотакис должи извинување на Грците за измамите, лагите, омразата и поделбите за Договорот од Преспа

Слободен печат

Комисијата за заразни болести утре одлучува за дневниот престој во училиштата

Слободен печат

Порака на лекарка од Хрватска: Правете хигиена на носот со солен раствор, Ковид-19 и другите вируси не го сакаат

Слободен печат

Ѕирнете како беше во Штип: „Макфест 2020“ низ фотографии (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Васко Спасоски