Ова е ПРВОТО ВИДЕО воопшто поставено на Јутјуб – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Ова е ПРВОТО ВИДЕО воопшто поставено на Јутјуб

Видеото од деветнаесет секунди го прикажува Јаков во Зоолошката градина во Сан Диего, пред слоновите.

Првото видео воопшто поставено на Јутјуб е „Јас во зоолошката градина“. Тоа беше поставено на 23 април 2005 година во 20:27:12 од страна на коосновачот на сајтот Jawed Karim, со корисничко име „вилицa“, а снимено од неговиот соученик Јаков Лапицки.

Видеото од деветнаесет секунди го прикажува Јаков во Зоолошката градина во Сан Диего, пред слоновите.

Погледнете го видеото:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close