Ова е новиот лик на Клиничкиот центар во Скопје (ФОТО)

Ова е Клиничкиот центар вечерва. Со нов лик, нови и проширени тротоари, зелени појаси и дрвореди, одвоени ленти за итна помош, патеки за посетители и лица со медицински помагала и велосипеди, како и ново улично осветлување, напиша министерот за здравствок Венко Филипче.

– Да го зачуваме Клинички уреден, сликите од минатото да не ни се повторуваат. Јавното здравје е заедничка одговорност – од нас зависи- напиша актуелниот министер за здравство, Венко Филипче.

Погледнете како изгледа:

Клинички центар Скопје
Клинички центар Скопје
Клинички центар Скопје
Клинички центар Скопје
Клинички центар Скопје

Прочитајте и...  Мета може да го свика Советот за национална безбедност поради влошената состојба со Ковид-19

Прочитај повеќе

Градоначалничката на Атланта е позитивна на коронавирус (ВИДЕО)

Слободен печат

Бабовски: До крај на јули може да се аплицира за добивање субвенции за земјоделството по Програма 2020 година

Слободен печат

Британската амбасадорка во Црна Гора запрепастена: Минувач намерно кашлаше во нас

Слободен печат

Заев: Забегуваат политичарите после два мандати, долгото седење во власта направи богови од ДУИ

Слободен печат

Ендрус: Мелбурн повторно под карантин, ситуацијата е покомплицирана од претходно

Слободен печат

ГДУ: Заев, Мицковски и Ахмети да се откажат од пратеничките или премиерските плати и бенефиции

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Забраната за летови меѓу Грција и Србија до 15 јули

Слободен печат

Заев ги најави Еколог, ИКЕА и Блекстон, Мицкоски вети но не ги откри трите големи интернационални инвестиции

Слободен печат

Косово со најголем број на заразени во еден ден: Нови 195 случаи на коронавирус

Слободен печат

Андоновиќ: Хрватската опозиција најголем губитник на изборите (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќучук: Договорите со Бугарија и Грција се дел од преговарачката рамка за С. Македонија

Слободен печат

Регистрирани 444 прекршоци за неносење маска

Слободен печат