-6.1 C
Скопје

Ова е најубавата фотографија денеска (ФОТО)

Д-р Марковиќ ја сподели на својот Фејсбук профил.

Објавата на специјалистот за гинекологија и акушерство, Небојша Марковиќ, кој работи во Клиничкиот центар во Србија, привлече големо внимание на најголемиот христијански празник – Велигден, кончено во фокусот е добра вест.

Д-р Марковиќ сподели фотографија од акушерка која држи во рака три бебиња, родени скоро во исто време во Вишеград, токму на Велигден.

– На Велигден сум се родил(а) … три пораѓања во исто време- напиша докторот на својот Фејсбук профил, а јавноста ентузијастички им честиташе на среќните мајки, како и на докторот.

Секогаш ни требаат добри вести, затоа што тие носат надеж и сведочат дека без оглед на се животот секогаш оди напред и ни дава причина за радост.

Прочитајте и...  Кинеските власти открија „супер преносител“: Патувал низ земјата, држел часови, а заразил повеќе од 100 лица

 

 

 

Поврзани вести

Лавина во Русија: Властите стравуваат дека се затрупани 12 лица

Слободен печат

Почина хрватскиот амбасадор во Франција

Слободен печат

„Децата останаа сираци, без мајка, баба и дедо“: Погребани жртвите и убиецот од трагичниот настан во селото Расно

Слободен печат

Истражување: Јужноафриканската варијанта на коронавирус полесно се пренесува

Слободен печат

Портпаролот на Џонсон: Навални веднаш да биде ослободен

Слободен печат

Царовска: Нудиме реформа која се фокусира на знаењата на децата, интеграцијата не значи намалување на часовите

Слободен печат

Остави Коментар