Ова е најдобрата песна за изминатата година: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Станува збор за песната „Someone you love“, која на Јутјуб веќе има 90 милиони прегледи, а 23-годишниот пејач вчера ја изведе во живо пред многубројната публика на доделувањето на „Брит“ наградите.

На синоќашното доделување на британските музички награди, титулата за најдобра песна му припадна на младиот уметник Луис Капалди, кој исто така беше прогласен за најдобар уметник во подем.

Станува збор за песната „Someone you love“, која на Јутјуб веќе има 90 милиони прегледи, а 23-годишниот пејач вчера ја изведе во живо пред многубројната публика на доделувањето на „Брит“ наградите.

Ви благодарам многу. Се гледаме подоцна – рече младиот пејач, видно возбуден од наградата која ја доби, а на сцената се појави со шише пиво во рака.

На „Брит“ наградите за најдобар машки изведувач е прогласен Стормзи, за најдобар женски Мејбел, додека наградата за најдобра група и припадна на „Foals“.

Прочитајте и...  Родени се Марвин Геј, Горан Каран и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата...

Прочитај повеќе

Кралицата денес ја обожава Кејт, а порано за неа зборуваше дека е мрзлива – Поради тоа Вилијам и дал интересен прекар!

Слободен печат

Во осумдесетите мажите лудуваа по неа, а таа сега се сврши со долгогодишната девојка (ФОТО)

Васко Спасоски

Ги нарекуваа „недопирливи”, беа најпопуларен пар, а потоа актерот ја остави во емисија во живо

Слободен печат

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Совети за учење на италијански јазик и готвење на италијански начин од Рената Трајчевска (РЕЦЕПТ)

Јасмина Кантарџиева Димков

Се мажи Сораја: Еве на кого е забрането да дојде на свадбата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие хороскопски знаци одат СО ГЛАВА НИЗ ЅИД, за нив зборот предавање не постои!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква штета: Поради коронавирусот, ова младо тигарче го крстија Ковид! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Посни домашни бајадери – Неверојатно вкусни, се топат во уста!

Слободен печат

Да не беше храбрата девојка, едно девојче ќе беше киднапирано: Погледнете го овој среќен крај! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Постои научно објаснување зошто луѓето ги изневеруваат личностите кои ги сакаат

Слободен печат

Истражување откри колку време е потребно за да се преболи раскинување на врска

Слободен печат

Мајк Тајсон се присети на ситуацијата кога Бред Пит го молел да не го тепа! (ВИДЕО)

Слободен печат