Ова е моментално најгледната серија на Нетфликс! (ВИДЕО)

Популарната шпанска серија која обработува тема за група на разбојници предводени од „Професор“ со амбициозен план да стекнат милијарди евра, започна со емитувањето на четвртата сезона на популарната стриминг платформа Нетфликс.

Станува збор за една од најпопуларните серии на овој сервис во последните години – „La casa de papel“.

Гледачите кои ја сакаат серијата со нетрпение ја очекуваа новата сезона, која е најавена со трејлерот објавен во март.

Тој понуди само дел од она што не очекува во новата сезона, а тоа е брза акција и нови сплетки.

„Првата сезона од серијата беше успешна, но во текот на втората сезона, речиси на крајот од неа, гледаноста ни падна. Ние приказната ја приведовме до крај и се збогувавме едни од други. Потоа, неколку години подоцна, дознавме дека Нетфликс ја откупиле серијата, што беше убава вест, но мислевме дека ќе се загубиме во морето на втората содржина. Кога актерите на социјалните мрежи почнаа да добиваат што поголем број на следбеници сфативме што се случува. Одеднаш станавме најгледната серија на странски јазик – раскажа порано Алекс Пиња, творецот на серијата.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 10 јули: Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Тој објасни и дека со месеци размислувале што да прават и смислувале приказна за новата сезона пред Нетфликс да потврди дека сакаат да се вратат.

Прочитај повеќе

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Слободен печат

Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

Васко Спасоски

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат