Ова е лудило! Погледнете колку заработи филмот „Џокер“ досега! (ФОТО)

Џокер стана најпрофитабилниот филм на сите времиња, а досега има заработено повеќе од 950 милиони долари.

Артур Флек кој го глуми Хоакин Феникс стана Џокер, противникот на Бетмен и еден од најпознатите негативци од стриповите.

 

View this post on Instagram

 

Get tickets now at link in bio. #JokerMovie now playing.

A post shared by Joker Movie (@jokermovie) on

Филмските познавачи велат дека филмот ќе биде номиниран за Оскар следната година.

Филмот досега заработи 15 пати повеќе од тоа што е вложено во неговото снимање, пишува Форбс. Режисерот Тод Филипс филмот го режираше со буџет од 62,5 милиони долари.

„Одмазници: Крај на играта“ е филмот кој досега глобално има најголема заработка и таа изнесува 2,8 милијарди долари, но со буџет од 356 милиони долари

Прочитајте и...  Филмскиот фестивал во Венеција се уште во план: Помалку филмови, со почитување на физичката дистанца

– Мислам дека „Џокер“ претставува интелектуална филмска верзија на темниот стрип, која доловува мноштво актуелните социјални теми и тоа на луѓето им е интересно – рекла филмската новинарка Хелен О’Хара.

 

Прочитај повеќе

Филмскиот фестивал во Венеција се уште во план: Помалку филмови, со почитување на физичката дистанца

Слободен печат

„Сексот и градот“ зад камерите: Потпетиците им ги оштетиле стапалата, кариерата им била поважна од семејството

Слободен печат

Кога си ѕвезда, се ти е дозволено: Том Круз го избегна карантинот, се враќа на снимањето на „Невозможна мисија 7“

Слободен печат

Почина големиот Енио Мориконе, за него Охрид беше посебен град (ФОТО+ВИДЕО)

Валентина Т

Никогаш нема да погодите од што е направена брадата на Двејн Џонсон во „Херкулес“

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нема да верувате! Постои причина поради која Фиби од Пријатели морала да има сестра близначка

Слободен печат

Џенифер Хадсон одлична како Арета Френклин во трејлерот за филмот „Respect“ (ВИДЕО)

Слободен печат

За неа се напишани дури три љубовни песни! Која е Пети Бојд?

Слободен печат

Бизарен оглас на серијата „Господарот на прстените“ – Бараме многу, многу влакнести актери

Слободен печат

Пристигнуваат сосема поинакви „Пирати од Карибите“, еве кој ќе ја има главната улога

Слободен печат

Авторот на „Игра на тронови“ конечно со напредок за својата нова книга!

Слободен Печат