Ова е катастрофа: За него сезоната е готова, а Европско нека заборави! - Слободен печат

Ова е катастрофа: За него сезоната е готова, а Европско нека заборави!

Никлас Зуле поради скинати лигаменти на десното колено до крајот на сезоната ќе биде надвор од терените, што е многу лоша вест за тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач.

Но, исто така лоша информација за германскиот селектор кој барем според првите најави ќе го пропушти и Европското првенство 2020 година.

– Ова е права катастрофа! Како стојат нештата, сезоната е готова, а може да заборави и на Европско првенство – рече потпретседателот на Баерн, Ули Хонес пред гостувањето во Лигата на шампионите во Грција.

Во Бундеслигата после осум кола баварскиот гигант е на третото место со 15 бодови, еден помалку зад водечкото дуо Борусија Меннехнгладбах и Волфсбург.

Германците сеуште го немаат обезбедено пласманот на ЕП, во квалификациската група „Ц“ по 15 бодови имаат Холандија и Германија, 12 има Северна Ирска, сите три селекции имаат уште по два меча до крајот на квалификацискиот циклус.

Прочитајте и...  Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

2 + 3 =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат