Ова е Георгина од Скопје, по фотографиите потсетува на светски познатата Емили Ратајковски! (ФОТО)

Скопје е убаво поради многу нешта, но дефинитивно негово обележје се и преубавите девојки кои можеме да ги видиме на секој чекор.

Еден таков пример е преубавата и атрактивна скопјанка Георгина Тодоровска (19) која во последно време е сè повеќе актуелна на социјаните мрежи, особено на Инстаграм.

Таа е студент на економскиот факултет, но во слободно време работи и како фото-модел.

Таа неодамна позираше пред фото-објективот на фотографот Богдан Глишиќ, а фотографиите навистина изгледаат светски:

 

View this post on Instagram

 

Wonder if hell is ever jealous of all that fire inside me.

A post shared by Lolita (@dzina_______) on

 

View this post on Instagram

 

Drippin’ honey🍯

A post shared by Lolita (@dzina_______) on

 

View this post on Instagram

 

You longing for me is my message to you,all your attempts to reach me,are in reality my attempts to reach you.

A post shared by Lolita (@dzina_______) on

 

View this post on Instagram

 

Inject yourself with some fantasy not to die from reality

A post shared by Lolita (@dzina_______) on

 

View this post on Instagram

 

Hit me like a ray of sun burning through my darkest night

A post shared by Lolita (@dzina_______) on

 

View this post on Instagram

 

El amor es un modo especial de sentir.

A post shared by Lolita (@dzina_______) on

Прочитајте и...  Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Прочитај повеќе

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат