Ова е единствената фризура која ѝ прилега апсолутно на секоја жена

Кога станува збор за типот на фризурата, а не за должината на косата, една фризура ги победила сите други. Стручњаците тврдат дека таа е единствената која им прилега на сите жени.

Станува збор за „залижаната“ коса.

Текстурата на косата е виновна за тоа дали некоја фризура ќе ви стои или не, но кај залижаната коса го нема тој проблем. Препаратите лесно ќе ја скротат и ќе ѝ ја дадат потребната форма без оглед дали имате густа или ретка коса.

Кај оваа фризура е добро што може да се прилагоди на различни прилики, па може да изгледа фенси и луксузно, но и урбано и опуштено.

Можете да си ја направите и сами, а ќе ви биде потребно само добар восок и лак за коса.

Косата наместете ја на страната на која сакате и ставете ѝ восок за коса. Потоа земете тенки шноли и поставете ги така што ќе го држат делот од косата кој сакате да биде залижан.

Не заборавајте го последниот чекор – напрскајте ја косата со лак, тоа ќе ѝ даде дополнителна цврстина и долготрјност.

Прочитајте и...  Практично, а совршено чисти: Направете ваша „тоалет бомба" од состојки кои СИГУРНО ги имате во кујната! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат

Упадна на венчавката и му довикуваше на младоженецот: „Носам твое дете“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат

Кај нас го правеа хомосексуалец, а само да ја видите неговата сопруга: Се сеќавате на Сакис Рувас!(ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Слободен печат

Брена го жени најмладиот син: Виктор ги кажа сите детали за свадбата и неговата избраничка Сандра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Антонио Бандерас позитивен на коронавирус: Се чувствувам малку поизморено од вообичаено

Слободен печат

Јелена Ѓоковиќ не може да закрепне од короната: Ноле е загрижен за здравјето на сопругата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Практично, а совршено чисти: Направете ваша „тоалет бомба” од состојки кои СИГУРНО ги имате во кујната! (ВИДЕО)

Слободен печат

Емина многу млада останала без татко, па нејзината љубов кон мајка ѝ е посебна: Еве како изгледа таа! (ФОТО)

Васко Спасоски