Ова е човекот кој ја силуваше Деми Мур: По злосторството ја прашал: „Какво е чуството кога мајка ти ќе те продаде за 500 долари?“ (ФОТО) - Слободен печат

Ова е човекот кој ја силуваше Деми Мур: По злосторството ја прашал: „Какво е чуството кога мајка ти ќе те продаде за 500 долари?“ (ФОТО)

Актерката Деми Мур (52) пред неколку недели го шокираше светот со признанието во нејзината книга „Inside out“, дека на 15 години е силувана и дека човекот кој го сторил тоа на нејзината мајка и дал пари за „услугата“.

Инаку човекот кој ја силувал бил нивни куќен пријател, а станува збор за Базилу Думас, познат каок Вал Думас, богаташ со грчко потекло, кој во тоа време бил сопственик на еден од најпопуларните ресторани – „Кафез на лудилото“.

Тој починал во 1997 година во 68 година од својот живот, пренесува „Метео“, а мајка и Вирџинија умрела во 1988 година.

(Фото: Good Morning America)

Думас од Деми бил постар 33 години, а во времето кога го сторил делото бил женет и имал деца.

Година дена откако била силувана, Деми ја напуштила мајка и, се преселила во Холивуд и стана планетарна ѕвезда. Таа во својата автобиографија напишала:

– Тоа беше силување и поразувачки кога човекот ме праша: „Какво е тоа чуство кога родената мајка те продава за 500 долари“.

Ова е човекот кој ја силуваше Деми Мур…

(Фото: Good Morning America)

Прочитај повеќе

Бизарната љубов на Салвадор Дали и Гала: Таа го направи и го уништи! (ФОТО)

Слободен печат

Ова е вистинскиот начин како да користите спреј за коса!

Слободен печат

Џенифер Лопез не може да го дочека Супер Боул: Погледнете како се подготвува (ВИДЕО)

Слободен печат

Љубовта им цвета: Познати парови кои опстанаа заедно (ФОТО)

Слободен печат

Сè ќе ви оди од рака: Ако сте родени во овој знак, добро искористете го периодот од 25 јануари до 5 февруари!

Слободен печат

Селфи по породување кое стана хит, ќе ви стане јасно кога ќе ја видите целата слика (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

1 + 18 =

Прочитај повеќе

Лив Тајлер откри зошто и е непријатно на концертите на нејзиниот татко – „Тој прави работи од кои се срамам!“

Слободен печат

Девет женски особини кои мажите ги обожаваат!

Слободен печат

Бред Пит одговори на прашањето дали Џенифер Анистон ќе му биде партнерка за Оскарите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Таткото на Меган Маркл изнесе интимни семејни детали – Светот е запрепастен! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Инспирација за сите генерации: Кристи Бринкли (65) демонстрираше како изгледа совршениот стајлинг за ладни денови! (ФОТО)

Слободен печат

Најбрзиот човек на светот ќе стане татко: „Кралот или кралицата доаѓа“ (ФОТО)

Слободен печат