Ова е актерката со која Чолиќ се забавувал! Песната „Ноќ ми те дугује“ е посветна на неа! (ВИДЕО)

Здравко Чолиќ е среќно оженет со Александра скоро две децении, а неговата сопруга ретко се појавува во јавноста и не дава изјави за медиумите.

Љубовниот живот на најголемиот заводник на Балканот пред бракот со Александра беше навистина бурен, а според кажувањата на луѓето кои се дружеле со него, жените сами се фрлале под нозете на Чолиќ, му провалувале во хотелските соби, а градниците кои му ги фрлаа на бина, одамна престанал да ги брои.

Фото: Принтскрин

Чола на медиумите им откри како ја изгубил невиноста, но за првата љубов, актерката Јасна Орнели Бери ретко зборувал. Сепак, детали од нивниот однос откри таа и кажа дека се заљубиле кога биле млади во Сараево.

– Секогаш дел од моето срце ќе биде резервирано за него – рекла Јасна во една емисија.

Таа во времето кога се забавувала со Чола имала репутација на една од најубавите девојки во Сараево, а публиката ширум регионот ја познава по филмовите: „На путу“, „Грбавица“, „Нафака“, „У земји крв и меда“ кој го режираше Анџелина Џоли.

– Првпат после војната се сретнавме во Белград, беше тоа емотивна средба која никогаш нема да ја заборавам. Тој е фасцинантна личност и својата харизма успешно ја одржува и денеска. Пред се, тој е добар човек. Чола ми ја посвети песната „Ноќ ми те дугује“ – изјавила таа.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат