ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ добива лифт за лица со физичка попреченост – Слободен печат
ВестиСкопје

ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ добива лифт за лица со физичка попреченост

Лифтот е донација од Американската амбасада, а неговата вредност изнесува околу 57 илјади долари

Основното училиште „Ѓорѓија Пулевски“ во Општина Аеродром ќе добие лифт со што ќе се овозможи и ќе се олесни движењето на лицата со физичка попреченост во самиот објект, соопштија од општината.

Изградбата на лифтот почна деновиве и се очекува да биде завршена пред почетокот на новата учебна година. Лифтот е донација од Американската амбасада, а неговата вредност изнесува околу 57 илјади долари.

Изградба на вакви лифтови е предвидена и во основните училишта „Љубен Лапе“ и „Лазо Ангеловски“, информираат од општина Аеродром.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close