Отсега ќе може онлајн да купите билети за Скопска зоолошка

„Македонски Телеком” ја креираше апликација Скопје ЗОО, што овозможува дигитално искуство на сите посетители во Зоолошката градина во Скопје, онлајн билети, дигитална навигација и едукација за повеќе од 500 животни.

– Инволвираноста и целосната посветеност на вработените во развојот на апликацијата, овозможи да создадеме интерактивна апликација која освен што е интересна за едукација на најмладите, овозможува полесно дигитално живеење и за сите останати посетители. Вработените се активно вклучени во остварување проекти и идеи каде што технологијата се користи во служба на општеството и преку оваа апликација даваат свој придонес кон креирање хумано дигитално општество соопшти Зоолошката градина Скопје.

Апликацијата е достапна во три јазични верзии, а може да се преземе бесплатно од Плеј стор и Ап стор.

Прочитајте и...  Рекорден број на хоспитализирани лица со ковид-19 во Украина за 24 часа

Во иднина се очекува апликацијата Скопје ЗОО да биде надградувана со нови функционалности со цел корисниците да имаат можност за повеќе забавни и едукативни содржини.

 

Поврзани вести

ООН: Во Мјанмар денес беа убиени 38 лица и тоа е „најсмртоносниот“ ден од пучот

Илинка Иљоска

Снимка со дрон ги покажува сите последици од разорниот земјотрес во Грција

Илинка Иљоска

Средба на руски Сухој и два американски бомбардера над Балтикот

Слободен печат

Критички извештај на Стејт департментот: Организираниот криминал во Албанија пере пари и придонесува во корпцијата

Слободен печат

Спутник V стана „јаболко на раздорот“ во словачката влада

Слободен печат

Интерпол: Во Кина и Јужна Африка запленети стотици лажни вакцини против ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар