Откриваме кои хороскопски знаци се најкомпатибилни: Еден од нив е најдобар избор за долга врска! (ФОТО)

Ако вашата љубовна врска „пукне“ по само неколку месеци, можеби проблем е тоа што се гледате со личност чиј хороскопски знак не е компатибилен со вашиот.

Интернет страницата „Buzz Bingo“ ја истражувала просечната должина на врски на славните личности, вклучувајќи бракови и романси кои траеше многу кратко, за да утврдат кои најмногу, а кои најмалку се компитабилни хороскопски знаци.

Врз основа на просечната должина на времетраење на емотивна романса, открили дека хороскопските знаци Јарец и Шкорпија остануваат најдолго заедно (повеќе од 17 години во просек), а пример за силна и нераскинлива врска за тоа претставуваат Орландо Блум и Кети Пери.

Втори најкомпатибилни знаци се Водолија и Риба, со просечна должина на трање на врската, повеќе од осум години, а Џастин Тимберлејк и Џесика Бил се добар пример за тоа.

Прочитајте и...  Познатата водителка во емисија во живо имаше мал „инцидент“ со облеката! (ФОТО)

На третото место се наоѓаат Рак и Стрелец, а овие зодијаци заедно во просек се околу осум години и седум месеци.  Од друга страна, најлош однос кој нема тенденција да успее е помеѓу јарецот и водолијата. Обично станува збор за краткорочна врска која трае месец дена. Претставници се Ед Ширан и Ел Голдин.

Фото: Принтскрин

Одма позади нив, на второ место врски кои не се создадени за успех се водолијата и близнаците. Нивната врска обично трае нешто повеќе од десет месеци.

Следни најлоши зодијачки пар се рибите и стрелците, кои обично се гледаат околу 11 месеци пред да раскинат.

А, кој знак е најдобар за остварување долга врска?

– Ако сакате долга врска, бидете со личноста која е родена во знакот на Јарец. После анализите на односите на славните, откриваме дека со овој упорен знак има најголема љубовна перспектива – изјавила од компанијата.

Прочитајте и...  Фановите на Хали Бери не можат да поверуваат дека таа има вакво тело во шестата деценија!

Прочитај повеќе

„Таа мисли дека е една од браќата“ – Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит го менува полот?

Слободен печат

Ова е Георгина од Скопје, по фотографиите потсетува на светски познатата Емили Ратајковски! (ФОТО)

Васко Спасоски

Британците во шок – Од денес им се забранети интимните односи, освен во овие услови

Слободен печат

Познатата водителка во емисија во живо имаше мал „инцидент“ со облеката! (ФОТО)

Васко Спасоски

Генијален трик за лупење јајца: Хит на TikTok кој го погледнаа 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат

На улиците во Лос Анџелес: Лејди Гага прошета во градник со новото момче (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Проговори поранешната девојка на принцот Хари – По шест години откри долго криена тајна – „Не сакав да бидам под ничија контрола“

Слободен печат

Се породи пред 4 месеци со третото дете: Познатата манекенка изгледа совршено! (ФОТО)

Васко Спасоски

Баба на улица фати огромна кобра, нејзината реакција стана хит на интернет (ВИДЕО)

Слободен печат

Братот на Новак Ѓоковиќ ја „ќари“ една од најатрактивните српски пејачки (ФОТО)

Васко Спасоски

Естетските хирурзи едногласно тврдат: Старите фотографии на Меган Маркл откриваат што променила таа на своето лице! (ФОТО)

Слободен печат

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)