Откриена формулата за долговечната љубов на познатите парови!

Истражувањата покажале дека некој од најдолговечните и најскладните бракови се склопени помеѓу партнерите кои биле пријатели пред да станат љубовници, а таа формула ја позајмиле и славните парови.

Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс

Славниот пар се запознал на сетот на филмот „Green Lantern“. Веднаш кликнале, но воопшто не им паднало на памет дека би можеле да бидат нешто повеќе од пријатели. Тие започнале романтична врска после година дена пријателство, а многу брзо после тоа го изговориле и судбоносното „ДА“. Денес се горди родители на 3 деца.

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам

Кралскиот пар се запознал додека студирале на Универзитетот Св. Ендруз во Шкотска. Кејт и Вилијам делеле заедничка љубов према спортовите и активностите на отворено, па така станале многу добри пријатели. Во втората година од студирањето нивното пријателство прераснало во љубов, а во 2011 година тие ја крунисаа таа љубов со брак. Заедно имаат три деца: принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис.

Мила Кунис и Ештон Качер

View this post on Instagram

Dodgers🏀🏀

A post shared by Mila Kunis Official.🦋 (@mila_kunis_oofficial) on

Мила и Ештон прво биле колеги кои заедно ја снимале серијата „Луди 70-ти“, со тек на времето станале многу добри пријатели, а дури пред неколку години сфатиле дека се направени еден за друг. Тие го изговорија судбоносното да во 2015 година на интимна венчавка на која биле присутни само најблиските членови од семејството, а денес имаат две деца – ќерката Вајат и синот Димитри.

Џејда Пинкет Смит и Вил Смит

Џејда го запознала Вил кога дошла на аудиција за улога во популарната тв-серија „Принцот од Бел Ер“. Иако не ја добила улогата, американската актерка започнала пријателство со Вил, кое подоцна прераснало во голема љубовна приказна. Во брак се од 1997 година, а заедно ги одгледуваат ќерката Вилоу и синот Џејден.

Прочитајте и...  Кралот на високите потпетици порачa: Ова е единствениот модел на сандали кој ви е потребен ова лето! (ФОТО)

Прочитај повеќе

„Таа мисли дека е една од браќата“ – Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит го менува полот?

Слободен печат

Ова е Георгина од Скопје, по фотографиите потсетува на светски познатата Емили Ратајковски! (ФОТО)

Васко Спасоски

Британците во шок – Од денес им се забранети интимните односи, освен во овие услови

Слободен печат

Познатата водителка во емисија во живо имаше мал „инцидент“ со облеката! (ФОТО)

Васко Спасоски

Генијален трик за лупење јајца: Хит на TikTok кој го погледнаа 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат

На улиците во Лос Анџелес: Лејди Гага прошета во градник со новото момче (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Проговори поранешната девојка на принцот Хари – По шест години откри долго криена тајна – „Не сакав да бидам под ничија контрола“

Слободен печат

Се породи пред 4 месеци со третото дете: Познатата манекенка изгледа совршено! (ФОТО)

Васко Спасоски

Баба на улица фати огромна кобра, нејзината реакција стана хит на интернет (ВИДЕО)

Слободен печат

Братот на Новак Ѓоковиќ ја „ќари“ една од најатрактивните српски пејачки (ФОТО)

Васко Спасоски

Естетските хирурзи едногласно тврдат: Старите фотографии на Меган Маркл откриваат што променила таа на своето лице! (ФОТО)

Слободен печат

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)