Откорната барокната фасада на МЕПСО (ГАЛЕРИЈА)

Ветерот со брзина од 100 километри на час вчера корнеше дрвја, покриви од згради и оштети фасади на многу објекти. Ветрот не ја поштеди нуту барокната фасада на МЕПСО, како и другите објекти од проектот Скопје 2014.

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук утрово напиша дека ќе има одговорност за лудилото, алудирајќи на неквалитетно изградените објекти во проектот Скопје 2014.

-За Скопје 2014 …Причина повеќе за оние кои се сомневаа (за жал ги има, од сите политички провиниенции) дали треба да се реши Скопје 2014. Да се разбереме. Скопје 2014 мора да се реши. Сега и веднаш. Најбрутално. На истиот начин на кој што го силуваа нашиот град. Почнуваме после изборите. И да !!! Конечно да (ќе) има одговорност за ова лудило- напиша градоначалникот на Петре Шилегов.

Во Скопје ветерот што синоќа дуваше бил со брзина од над 100 километри на час, информираше утринава Управата за хидрометеоролошки работи.

Прочитајте и...  Јанушев: За три години СДСМ видовме многу зло, уништивање на нашата држава, затоа им порачуваме ќе одговараат за сите злодела

Во западните и северните делови од државата ветерот бил со брзина над 70 километри. Во текот на ноќта и изутринава претежно во западните делови имало врнежи од дожд, а на планините врнежи од снег каде се формирала снежна покривка и имало појава на снежни наноси.

Полни раце работа деновивне ќе има МЕПСО, со оглед на тоа што и нивната барокна фасада претрпе серизони штети од вчерашното невреме.

МЕПСО
МЕПСО

Прочитај повеќе

Мицкоски: Цениме дека имавме успешна кампања (ВИДЕО)

Слободен печат

Николовски: За ВМРО-ДПМНЕ зборот враќање постои единствено за враќање на Груевски и обнова на режим

Слободен печат

Илон Маск пред Ворен Бафет, го зазема седмо место на листата на милијардери на „Блумберг”

Слободен печат

Царовска: Време е за 50:50, за силни жени кои што рамноправно учествуваат во создавање на силно општество

Слободен печат

Димитров и Царовска возеа велосипеди низ Скопје: Возиме сите напред кон ЕУ, таму каде што припаѓаме (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заев: Не смееме да дозволиме да ја прокоцкаме шансата што заедно ја создаваме овие три години (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Андреевски: Непотизам на дело, таткото и синот Мицкоски преку Машински факултет наплатиле илјадници евра од проекти од државната ЕЛЕМ

Слободен печат

Николовски тврди дека семејството Заеви се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави

Слободен печат

Спасовски: Секое гласање за ДУИ е глас за ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Филипче: Во јули лиценцирани 66 доктори на медицина, половината од нив изразија желба да работат со ковид пациенти

Слободен печат

Што снимаш ти мајмуне- нападната новинарската екипа на Ал Џезира (ВИДЕО)

Слободен печат

Два нови случаи на коронавирус во Кавадарци

Слободен печат