-7 C
Скопје

Откажана свадбата на Бруклин Бекам и Никола Пелц

Венчавката на најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам, која беше планирана да се одржи на два одделни настани, во САД и во Велика Британија, за да можат да присуствуваат сите нивни пријатели, одложена е поради ковид-19 пандемијата.

Фото: Инстаграм

Младенците решија да ги одложат плановите за венчавката до 2022 година, бидејќи поради корона кризата се ограничени да ги поканат сите планирани гости. Иако првично најавија дека ќе се венчаат во септември 2021 година, а радоста да ја поделат со сите пријатели и роднини во САД и Велика Британија, тие сега сфатија дека ситуацијата е премногу ризична и решија да почекаат. Но многумина шпекулираат дека не е исклучена можноста Бруклин и Никола да се венчаат тајно, само раскошната забава да ја одложат за 2022 година.

Прочитајте и...  Пет работи што треба да ги направите кога ќе влезете дома за да се заштитите од коронавирусот
инстаграм

Бруклин Бекам и Никола Пелц, ќерка на американскиот бизнисмен Нелсон Пелц, ја објавија свршувачката во јули оваа година, по само неколку месеци врска. За гламурозната свадба младоженецот реши браќата Ромео и Круз да му бидат кумови, додека сестра му Харпер Севн требаше да биде деверуша. За да остане сè во кругот на семејството задолжена беше Викторија, која на идната снаа ѝ го дизајнира венчалниот фустан.

Поврзани вести

Виц на денот: Географија

Слободен печат

Што треба да направите со искинати банкноти?

Слободен печат

На неговите шеги се смее цела Македонија: Дали го препознавате момчето од фотографијата?

СП.

ВИДЕО: Џорџ Клуни призна дека сам ја потстрижува својата коса веќе 25 години – Но кога откри со што, започнаа шегите на негова сметка

Слободен Печат

Шокантно: Мистериозен монолит исчезна во САД, па најден е во Романија!

Слободен печат

Нивната љубов беше осудувана и исмејувана – Мадона (62) и нејзиното момче (26) го докажаа спротивното!

Слободен Печат

Остави Коментар