Откако Џиџи Хадид го покажа својот дом, твитерџиите си играат мајтап со неа, како ви се допаѓа вам?

Instagram

Џиџи Хадид на Инстаграм сподели фотографии од нејзиниот последен проект со кој се занимавала цела година и предизвика поделени реакции кај нејзините следбеници. 25-годишната манекенка го дизајнирала интериерот на нејзиниот луксузен дом во Њујорк.

Поради необичните детали како што е садот со топки за билијард, ѕидот прекриен со списанија, огромното пенкало, многумина нејзиниот дом го нарекоа грд.

Хадид откри дека цела година поминала на остварување на нејзиниот замислен проект.

„Возбудена сум поради времето што ќе го поминам уживајќи во сите посебни катчиња кои се направени со помош на некои од моите омилени креативци кои ги прифатија моите идеи и не ме нарекоа луда“, напиша Џиџи.

Иако нејзините фанови не престанаа да го фалат нејзиниот проект, твитерџиите не се согласија со нив.

„Станот на Џиџи Хадид е толку грд. Богатите немаат вкус“, е една од реакциите.

Како ви се допаѓа нејзиниот дом?

Видео на денот