Освоиле 500.000 ДОЛАРИ на лотарија, а уапсени се за кражба – Мислеле дека се обезбедени за цел живот, а сега немаат пари НИТУ за адвокат

Момче и девојка од Мичиген кои пред некоја година освоиле дури 500.000 долари на државната лотарија, се обвинети за провала и кражба.

Мичел Арнсволд (29) и Стефани Харвел (28) се обвинети за повеќе провали во куќи кои ги обивале со алатки, а за секој од нив е одредена кауција од 50.000 долари.

Парот е уапсен во петокот непосредно по кражбата во Мерит Тауншип на околу 180 километри од Детроит, за потоа да биде утврдени дека тие вршеле криминал во пет околни населби во минатите неколку месеци.

Како што соопштил судот, ниту Мајкл, ниту Стефани немаат адвокат.

Прочитајте и...  Швајцарската претседателка ги покани сите нејзини врсници на својот 60. роденден

Кога Стефани ја освоила премијата од пола милион на грепка која чинела 5 долари, на почетокот на 2016 година, рекла дека почувствувала неверојатно олеснување, бидејќи таа и нејзиниот маж буквално едвај составувале крај со крај.

Грепката која ја купиле на бензинската пумпа, наводно им го сменила животот, но испаднало дека богатството многу кратко им траело.

Прочитај повеќе

Патничка од Милано се тестира на Инфективна клиника за коронавирус, резултати за 4 часа

Слободен печат

Коронавирусот удри по најбогатите: Најголемите бизнисмени за само еден ден загубија 120 милијарди евра

Слободен печат

Примирјето во Авганистан и понатаму се почитува, можен историски договор со талибанците

Слободен печат

Листата секојдневно се зголемува: Ова се државите во кои е потврден коронавирусот

Слободен печат

Не е некултурен, само внимателен: Нетанјаху повеќе не се ракува со поддржувачите

Слободен печат

Барние: Преговорите со Лондон почнуваат на втори март

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Косово: Ниту денешните сомнителни случаи не се заразени со коронавирус

Слободен печат

Трамп не сакаше да одговори што мисли за контроверзниот закон на Моди

Слободен печат

Демократските кандидати за претседател на САД на нова дебата во Јужна Каролина

Слободен печат

Сè што треба да знаете за купување и ракување со плински боци во домаќинство

Заврши психијатриското вештачење на Малчанскиот бербер: „Мирен е и во затворот не прави никакви проблеми“

Слободен печат

„Блиц“: Советот на Европа го дематираше Ѓукановиќ за Законот за вероисповед

Слободен печат