Осум новозаболени од Ковид-19 во Куманово

Центарот за јавно здравје Куманово во последните 24 часа евидентира осум новозаболени лица од  Ковид 19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа.

– Заболените се  Куманово од веќе познати кластери, изјави доктор Ариф Љатифи, директор на Центарот за јавно здравје Куманово.

Ивршени се вкупно 37 тестирања од кои 16 по „МојТермин”, а 21 согласно епидемиолошки индикации.

Од почетокот на епидемијата, според податоците на Министерството за здравство, на територијата на Центарот за јавно здравје Куманово, Ковид дијагностицирани се 818 лице од кои во моментов активни се 179 случаи.

Прочитајте и...  Еден нов случај на коронавирус во Дебар, активни се 118 лица

Прочитај повеќе

САД го честитаа празникот Илинден

Слободен печат

Луѓето во САД и Велика Британија добиваат мистериозни пратки од Кина

Слободен печат

Патниците што пристигнуваат во Сингапур ќе треба да носат уред за следење

Слободен печат

Евакуација на населението во источна Кина поради тајфунот Хагупит

Слободен печат

Кипар воведува задолжителен тест за туристите од Грција

Слободен печат

Од плажа во болница – Дали Градиште ќе биде новото жариште на Ковид-19? (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филипче: Обезбедени 61 единица конвалесцентна плазма за третман на пациенти со ковид-19, да даруваме и спасиме живот

Слободен печат

Бајден го честиташе Илинден на македонските Американци во САД

Слободен печат

Регистрирани 262.929 новозаболени од Ковид-19 во светот за еден ден

Слободен печат

Опозицијата во Венецуела нема да учествува на изборите

Слободен печат

Во повеќе црногорски градови одржани авто-литии

Слободен печат

Порака на претседателот Пендаровски по повод Европскиот ден за сеќавање на холокаустот врз Ромите и Синтите

Слободен печат