Осум играчи на Вест Хем имаат симптоми на коронавирус

Англиските медиуми сè уште не знаат за кои осум играчи станува збор во отсуство на официјална потврда за новонастанатата ситуација кај популарните „чекани”.

Осум фудбалери на Вест Хем имаат симптоми на коронавирус и се наоѓаат во самоизолација низ што мина и менаџерот Дејвид Мојес од почетокот на март.

Англиските медиуми сè уште не знаат за кои осум фудбалери станува збор во отсуство на официјална потврда за новонастанатата ситуација кај популарните „чекани”.

Од моментот кога коронавирусот се прошири и во Англија неколку играчи имаа поблаги симптоми, а позитивни беа менаџерот на Арсенал, Микел Артета и фудбалерот на Челзи, Калум Хадсон Одои.

Поради контакт со заразениот колега во Арсенал, Мојес мораше да се изолира, но непосредно пред тоа остварил контакт со неколкумина од играчите и на тој начин го пренел вирусот.

Прочитајте и...  Венгер: Се радував на поразот на Ливерпул

Прочитај повеќе

Корона идиоти – фудбалери на Севиља правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Слободен печат

Новиот протокол за Серија А: Брзи тестови за корона, 300 луѓе на натпревар…

Слободен печат

Претседателот на Лион лут како рис: Се чувствувам како идиот

Слободен печат

Неверојатна сцена во Романија, министер даваше изјава облечен само по гаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

На ПСЖ му здосадија игрите на Мауро и Ванда, си најде нов екстра напаѓач во Англија

Слободен печат

Сопругата Ана е тајната на успехот на најдобриот напаѓач на светот, Роберт Левандовски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајсториште, даде четири гола за 13. минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Слободен печат

Најцрниот ден во фудбалската историја: Поништен гол однесе во смрт дури 328 човечки животи (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед го отпиша Погба, на чекор од ангажман на шпански репрезентативец

Слободен печат

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Слободен печат

Чикаго ни прати Плејбој зајачици ноќта пред натпревар

Слободен печат