-2 C
Скопје

Осуди за непримерниот чин на Вевчанскиот карневал

Во викенд изданието на Слободен печат читајте:

– Студен туш за надежите за полноправно членство во ЕУ – За земјите од Западен Балкан има место само во Европската економска зона!?

– Осуди за непримерниот чин на Вевчанскиот карневал – Палењето знаме е примитивизам што треба да се казни

– Разединетост во Собранието до точка на вриење – Попис ли е или крај на светот?

– Четвртиот пакет ги исклучи оние од третиот – Од 78.000 приговори за помош од 6.000 денари, прифатени само 2.132!

– Јован Деспотовски, директор на ТИРЗ – Негативно се изненадив од платите во технолошки напредните фирми

– Скопје – На кејот ќе се урнат летните тераси, ќе има само „технички“ сообраќај

Прочитајте и...  Николовски: Подаваме рака кон ВМРО-ДПМНЕ за заедничка борба против корупцијата

Во викенд изданието на Слободен печат и два cпецијални прилози

– Културен печат, за настаните и за личностите во најважниот дел од општеството

– СП Неделник, eксклузивен викенд-додаток, со избор од најдобрите текстови од еминентни светски и регионални медиуми – весници, списанија и портали!

Поврзани вести

Брнабиќ: Фотографиите од убиствата не беа многу страшни, има и пострашни

Слободен печат

Растурена свадба во хотел во Тетово

Слободен печат

Австрија ја суспендираше вакцината Астра зенека

Слободен печат

Коневски очекува отчет од Мицковски пред делегатите

Слободен печат

Зошто жените губат во градоначалничката трка?

Весна Тодоровска

Шахпаска: Преку Законот за родова еднаквост ја зајакнуваме улогата на жените во секоја сфера на општественото живеење

Слободен печат

Остави Коментар