-1.3 C
Скопје

Осуденици во затворската соба чувале прашкаста материја

Министерството за внатрешни работи информира дека двајца осуденици се фатени со прашкаста материја во нивната затворска соба.

-На 18.10.2020 во 08.22 часот во СВР Штип, од Казнено поправниот дом Штип било пријавено дека во затворска соба, кај осудените лица О.Б. и Е.М., била пронајдена прашкаста материја- стои во дневиот билтен на МВР.

Полициски службеници од СВР Штип извршиле увид на местото и се работи на расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Кичевец фатен со марихуана

Поврзани вести

Приведен криминалец осуден на шест години затвор

Слободен печат

Пациент со остар предмет се заканувал на вработена во ковид-центар

Слободен печат

Кичевец фатен со марихуана

Слободен печат

Изгореа помошни простории во „Оранжерии Хамзали” кај Струмица

Ограбен покојник во скопски ковид-центар, семејството на починатиот е во шок

Горан Наумовски

Велешанка физички нападната од нејзиниот невенчан сопруг

Остави Коментар