Остров во Албанија кој ќе ве остави без здив (ФОТО + ВИДЕО) – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Остров во Албанија кој ќе ве остави без здив (ФОТО + ВИДЕО)

Топ чанел пренесува дека оваа област во последните неколку години привлекува сè повеќе и повеќе внимание, бидејќи во тоа место има што да се истражува во смисла на недопрената природа.

Островот Лежа веќе стана познато место каде секој ден пристигнуваат се повеќе странски туристи, но и локални посетители. Островот ова име го добило поради лагунскиот систем што се приближува блиску до градот.

Топ чанел пренесува дека оваа област во последните неколку години привлекува сè повеќе и повеќе внимание, бидејќи во тоа место има што да се истражува во смисла на недопрената природа, традиционалните јадења и прекрасните ресторанти од таа зона.

– Оние кои доаѓаат за прв пат и со кои јас комуницирам се изненадени и зачудени. Велат дека не ја знаат ваква Албанија. Радосна сум што се чувствуваат толку пријатно – вели еден бизнисмен.

Единствениот проблем кој ги вознемирува бизнисмените но и посетителите од оваа област, впрочем е патот што никогаш не бил среден.

Инаку овој остров се наоѓа блиску до познатото албанско летувалиште Шенѓин.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close