Останете сингл се додека не најдете партнер кој ќе ги прави овие 8 работи за вас!

Навистина е многу тешко е да се најде чиста, длабока, искрена и вечна љубов. На девојките кои се сингл подолг период им се чини незамисливо да го најдат вистинскиот маж.

Но погрешно е да бидете во врска со некого, само за да не бидете сами. Таквата врска е осудена на пропаст. Подобро е да сте сами отколку да сте во погрешно друштво. Подобро е да бидете сами отколку покрај човек кој не ве заслужува.

Поради тоа, останете сингл додека не најдете маж кој ги прави овие работи:

1. Останете сами додека не најдете маж кој ги одржува своите ветувања.

2. Останете сами додека не најдеме маж на кој ќе му недостигате кога нема да бидете до него.

Прочитајте и...  Ѕвездата на серија „Изгубени“ го победи коронавирусот: Оваа болест е различна од сите други! (ВИДЕО)

3. Останете сами додека не најдете чесен маж, кој ќе биде отворен со вас.

4. Останете сами додека не најдете маж кој ќе сака да ги реши сите ваши заеднички проблеми во врската.

5. Останете сами додека не најдете маж кој ќе биде горд на вас.

6. Останете сами додека не најдете маж кој ќе ве поддржи и ќе ги брани вашите ставови.

7. Останете сами додека не најдете маж кој ќе прави да се чувствувате посебно секој ден.

8. Останете сами додека не најдете маж кој ќе ја заслужува вашата љубов!

Откако ги прочитавте сите овие работи сигурно си помисливте дека цел живот ќе останете сами?! Без грижа, нема да останете сингл, само исклучително важно е да се почитувате и да не си ги намалувате критериумите.

Прочитајте и...  Во општините низ источниот регион осум лица не го почитувале полицискиот час

Прочитај повеќе

Популарната водителка позираше во проѕирна маица, лајковите не престануваат (ФОТО)

Слободен печат

Актерот Атанас искрен: После карантинот ќе се разведам! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како изгледа карантинот кога сте екстра богати (ФОТО)

Слободен печат

Овие девојки воопшто не личат на своите познати мајки: Грешка во генетскиот код! (ФОТО)

Слободен печат

Кога таа предава и татковците следат настава: Оваа наставничка е хит во Србија! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Поранешниот ангел на „Викторија Сикрет“ се соблече во карантин и ја „вжешти“ атмосферата! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ХИТ фотографија: Како е да се биде мајка, а да се работи од дома? (ФОТО)

Слободен печат.

Се појавија нови заеднички фотографии, Ирина Шајк не се одвојува од милионерот (ФОТО)

Слободен печат

Нема да го препознаете: Горан Пандев има нов „карантински“ имиџ (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралицата денес ја обожава Кејт, а порано за неа зборуваше дека е мрзлива – Поради тоа Вилијам и дал интересен прекар!

Слободен печат

Во осумдесетите мажите лудуваа по неа, а таа сега се сврши со долгогодишната девојка (ФОТО)

Васко Спасоски

Ги нарекуваа „недопирливи”, беа најпопуларен пар, а потоа актерот ја остави во емисија во живо

Слободен печат